niedziela, 24 września, 2023
spot_img

100 km/h w zabudowanym i wyprzedzanie na przejściu, czyli 19-latek w BMW

19-letni kierowca zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zabrzańscy policjanci, po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

W niedzielę, w Zabrzu, w rejonie ulicy Charlesa de Gaulla, policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-latka kierującego pojazdem marki BMW, który jechał ze znaczną prędkością i wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Mężczyzna miał na liczniku 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. To aż o 52 kilometry za dużo w terenie zabudowanym! W konsekwencji, za rażącą prędkość i wyprzedzenia na przejściu dla pieszych, 19-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny w wysokości 3000 zł.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts