spot_img

14-latka nękała swoją rówieśniczkę

Oprawcy zapominają, że nigdy nie będą do końca anonimowi.

W najbliższym czasie o tym fakcie dowie się 14-letnia mieszkanka Gliwic. Młoda dziewczyna chcąc dokuczyć swojej koleżance, zatruwała jej życie wysyłając jej liczne sms-y i prześladując poprzez komunikatory internetowe. Najwyraźniej miarka się przebrała. Prześladowana nastolatka zgłosiła ten fakt na policję. W najbliższym czasie sprawa zostanie wyjaśniona przez śledczych z wydziału kryminalnego. Działania, które polegają na uporczywym nękaniu, wzbudzaniu poczucia zagrożenia lub naruszeniu prywatności drugiej osoby nazywamy stalkingiem. Niestety takie przypadki mają miejsce coraz częściej. Na szczęście w wielu przypadkach udaje się ustalić sprawcę, gdyż anonimowość w Internecie to często wyłącznie pozory.

Art. 190a. § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

(źródło: KMP Gliwice)

 

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts