Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Wpadł, ponieważ podczas szarpania się z ochroną sklepu zgubił plecak.

We wtorek, 8 listopada, po godzinie 8.00 do dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna ukradł artykuły spożywcze. Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten będąc już złapanym, zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy.

Warto przypomnieć, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia.

Po szarpaninie sprawca uciekł, a na miejsce skierowano dzielnicowych z trzeciego komisariatu. W plecaku, który pozostawił podejrzany, mundurowi znaleźli podpisany zeszyt. Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

Wkrótce policjanci zatrzymali złodzieja, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Zabrza wcześniej znany policjantom z innych kradzieży. Pracujący przy sprawie kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here