Policja otrzymała zgłoszenie od pracownicy jednego z banków w Gliwicach. Kobieta informowała o podejrzanie zachowującym się młodym mężczyźnie , stojącym przy bankomacie. Spostrzegła, że jego postawa i gesty wskazują na terroryzowanie towarzyszącego mu chłopaka. Zauważyła też nóż w rękach.

Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z III komisariatu. Zatrzymali 18-latka z Pyskowic, który, jak się okazało, groził użyciem noża i pobiciem 17-latkowi, również mieszkańcowi Pyskowic. W ten sposób chciał zmusić swojego znajomego do oddania pożyczonych pieniędzy w kwocie 80 zł.

–  Zrozumiałym jest fakt, że pożyczone należy zwrócić, jednak branie spraw w swoje ręce i popełnianie przestępstwa nie jest właściwym wyjściem z sytuacji. – komentuje policja. Młody pyskowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Czyn, jakiego się dopuścił, czyli wymuszenie rozbójnicze, należy do katalogu jednego z poważniejszych przestępstw, za które grożą wysokie kary. Postępowanie prowadzi III KP w Gliwicach.

źródło: KMP Gliwice

15 KOMENTARZE

  1. Mialem taki problem z mechanikiem w labedach zglodilem na 4 komisariacie poradzili mi bym sie dogadal bo niechcialo im sie pisac chyba jak sie dogadalem to haha 48 pozdrowienia dla 4 komisariat leniwe nieroby

  2. Tak jest, gdy państwo nie wywiązuje się z powinności ochrony obywatela przed oszustwem. Obywatel podatki płaci, a nie dostaje ochrony i sam musi z nożem szukać sprawiedliwości. To cecha państw patologicznych.

  3. Ja pożyczyłem „kumplowi” 800 zeby prąd zpłacił bo ogrzewanie na prąd i dzieci marzły a teraz łazi ochlaptus po dzielnicy i gada wszystkim ze t ja mu jestem coś winny chociaż wszyscy mi mówią ze wiedzą jak jest naprawdę .TAKA kanalia.

  4. Ja sprzedałem kuzynowi samochód za 3000zł.Spłacił mi tylko 1500zł.Wszystkim mówił że spłacił mi całość.Nie zrobiłem z tym nic do dziś,ale mam nadzieje że życie mu te oszustwo wynagrodzi.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here