W sobotę 7 maja teren gliwickiej giełdy zmieni się w miejsce rajdu samochodowego! Tego dnia odbędzie się 2. Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Miejski Zarząd Usług Komunalnych jest partnerem wydarzenia. Nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Pomysłodawcą i organizatorem Rally Sprint w naszym mieście jest Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice. Decyzja o zorganizowaniu kolejnej edycji zapadła po sukcesie pierwszych zawodów – okazało się, że gliwicka giełda jest idealnym miejscem do organizacji rajdów samochodowych. W 1. Rally Sprint wystartowało ponad 40 załóg (nie tylko z Gliwic, były też reprezentacje m.in. Opolszczyzny, Dolnego Śląska)!

W zawodach mogą wziąć udział kierowcy, którzy dysponują samochodem dopuszczonym do ruchu. Nie ma wymogu posiadania specjalnej licencji zawodniczej. Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane przez Internet przez stronę www Stowarzyszenia Moto Sport Gliwice (zapisy wystartują około 2 tygodnie przed zawodami).

Załogi (kierowca i pilot) rywalizować będą na dwóch próbach sportowych o długości około 2 kilometrów. Zadaniem załogi będzie uzyskanie jak najlepszego czasu po trzech przejazdach każdej z prób. Żeby zapewnić jeszcze więcej emocji zawodnikom i kierowcom, organizatorzy zdecydowali się na wydłużenie i zmianę trasy względem pierwszej edycji. Nawierzchnia odcinków to szuter, asfalt i beton.

motowspolne_gliwice
Uroczyste wręczenie nagród najlepszym załogom 1. Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta

Na terenie przejazdu samochodów wyznaczone zostaną specjalne strefy dla kibiców, skąd będą mogli bezpiecznie oglądać zawody. Poza tym powstanie mini miasteczko motoryzacyjne, gdzie odbędą się pokazy na płycie poślizgowej, będzie można skorzystać z symulatora dachowania, a także usiąść za kierownicą pojazdu wyposażonego w troleje. W tym samym czasie będę odbywały się prezentacje sponsorów i partnerów 2. Gliwickiego Rally Sprintu o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Informacje na temat 2. Rally Sprint będą na bieżąco publikowane na stronie wydarzenia.

źródło: MZUK Gliwice

4 KOMENTARZE

  1. Przy takiej imprezie można by było z organizować ogólny zlot motoryzacyjny. Samochody motory? Wielki grill pokazy jazdy na jednym kółku, drifty samochodami…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here