21 kierujących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych od piątku do poniedziałku, przez zabrzańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. 6 z nich kierowało samochodami, a 15 rowerami. Zatrzymany został również kierujący pod wpływem środka odurzającego.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Zabrzańscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Od piątku do poniedziałku zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymali także jednego kierującego, który był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali również 15 rowerzystów, którzy kierowali rowerami pod wpływem alkoholu. 

Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza, w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym przez piratów drogowych. W ostatnich dniach aż w czterech przypadkach kontrola prędkości zakończyła się  zatrzymaniem prawa jazdy. Stróże prawa zatrzymali także kierującego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here