Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej to wyjątkowy zespół wykonujący zarówno muzykę klasyczną, gospel jak również rozrywkową. Jego skład tworzą studenci, absolwenci oraz pracownicy macierzystej uczelni ale też nie związani z Politechniką miłośnicy muzyki. Zespół jest niezwykle silnie związany ze swoim miastem rodzinnym – Gliwicami. Inauguruje rok akademicki zarówno w gliwickiej katedrze, jak i na wielu wydziałach Politechniki Śląskiej. Koncertował w praktycznie każdym gliwickim kościele. W tym roku AZM świętuje 20. urodziny ! Redakcja DwG objęła to uroczyste wydarzenie patronatem medialnym.

W ciągu dwudziestu lat swojej działalności AZM zdobył wiele nagród i wyróżnień zarówno krajowych jak i międzynarodowych konkursów. Do ostatnich należą trzy medale drugiej Europejskiej Olimpiady Chóralnej w Magdeburgu (dwa srebrne i jeden złoty) a także przywiezione niedawno z Wrocławia laury Festiwalu Vratislavia Sacra (dwa drugie miejsca oraz nagroda specjalna).

Już w najbliższą niedzielę w Kościele parafii św. Michała w Gliwicach rozpoczną się obchody dwudziestych urodzin zespołu. AZM będzie oprawiał uroczystą Mszę w intencji członków zespołu-byłych, obecnych i przyszłych.

22.06 w Gmachu Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach zostanie zaprezentowany wymagający repertuar złożony z prawykonań utworów powstałych specjalnie z okazji jubileuszu zespołu. W programie znajdują się zarówno utwory a capella jak i instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne.

25.06 odbędą się główne obchody Jubileuszu Akademickiego Zespołu Muzycznego. Podczas koncertu w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej zaprezentują się trzy pokolenia AZMu. Począwszy od składu założycielskiego, poprzez obecny do chóru dziecięcego. W murach macierzystej  uczelni zabrzmi repertuar złożony zarówno z utworów nagradzanych na konkursach jak i swoistych hitów AZMu które każdy członek zespołu musi znać.

Model

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here