Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych.

Znajdowały się one w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Czy wiesz, że?

Podmioty oferujący nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że to są gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here