niedziela, 24 września, 2023
spot_img

Akcja Trzeźwość. W zeszłym roku pijani zabili 9 osób

Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość”.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano czterech kierujących pod wpływem alkoholu. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości w kilku miejscach naszego miasta.

Czterech na podwójnym gazie

W trakcie działań na terenie Zabrza policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przebadali 467 kierujących. Czterech z przebadanych osób znajdowało się pod wpływem alkoholu, a wśród nich jeden rowerzysta. Ponadto policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy.

Pijani kierowcy zabili w zeszłym roku 9 osób

Działania „Trzeźwość” są powtarzane cyklicznie. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne.

Surowe kary

Pamiętaj!!! Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts