Od początku wakacji interweniowano aż 575 razy wobec osób spożywających lub usiłujących spożywać alkohol

Jak informuje Straż Miejska, w wyniku podjętych interwencji nałożono 61 mandatów karnych. Kwota z nałożonych grzywien to 6100zł. Wśród spożywających alkohol, do Izby Wytrzeźwień odprowadzono 26 osób. – dodaje.

Mieszkańcy Zabrza zgłaszali informacje na temat spożywania alkoholu w miejscu publicznym 30 razy. Było także 53 zgłoszeń anonimowych oraz 5 zarejestrowanych przez monitoring.

W myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (art. 14 ust. 2a) zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

Natomiast zgodnie z art. 431. 1. tejże ustawy:
Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania, podlega karze grzywny.
2. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.
3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy.

Fot: Pixabay

9 KOMENTARZE

  1. Sie za robotę niech wezmą, hasioki śmierdzą w całym mieście a czepiają się piwa pod chmurką…

  2. Jak niem pubów,ogródków piwnych i innych miejsc gdzie można się spokojnie napić piwa to nie ma się co dziwić że ludziska piją piwko w parkach a SM może się wykazać.

  3. a u naszych sąsiadów Czechów nie dość że piwko pod chmurką to są i parki w których możesz sobie grilla zrobić . Ale Polska to kraj zakazów , jeszcze chwila i będzie tak jak by chciał Kononowicz nie będzie niczego

  4. I dobrze .Gdzie mają pic jak tu w Zabrzu nic nie ma nawet nie da się wyjść gdzieś na piwko w upalne dni
    Inne miasta to aż się roji od barów na dworze siedzą i kulturalnie sobie piją

  5. Po pierwsze staż miejska to nie potrzebny twór.. po drugie jak ktoś chce se wypić w plenerze nad wodą itp niech pije… po trzecie wystarczy zobaczyć jak to wygląda u Czechów.. dopóki nikt nie robi problemów i się nie awanturuje to nikt za piwo nic nikomu nie robi.. tak samo za jointa a tu za lolka zawiasy a za piwo pod chmurką mandaty… no ale dziurę budżetową jakoś trzeba łatać.. a te k….y ze straży miejskiej łażą jak te p…..zdy i szukają Bóg wie czego… za piwko spisać to tak… ale jak już jakaś inna interwencja to nie łaskaw…. brak słów nic więcej!!! Nieudole co nie przeszli testów do policji

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here