Rysunki Dzisiaj w GliwicachCo roku filie Miejskiej Biblioteki Publicznej organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ofercie można znaleźć liczne konkursy, zajęcia plastyczne oraz gry. Biblioteczną ciszę zastąpi śmiech i fantastyczna zabawa!

Choć z powodu dobrej pogody inicjatywa nie cieszy się wielkim zainteresowaniem, Biblioteka Centralna, jak i inne filie czekają na wszystkich ciekawych przedsięwzięcia.  

– W poniedziałek zaczęły się wakacje, jednak dzieci wyjeżdżają lub wybierają się na kąpieliska, dlatego musieliśmy chwilowo odejść od planowanych imprez. Na razie trudno mówić o zaciekawieniu czy korzystaniu z wszystkich zaproponowanych rozrywek  – mówi pracownik Centralnej Biblioteki dla Dzieci.

– Do końca wakacji będziemy jednak przygotowani. Na co dzień dzieci mogą skorzystać z gier, z komputerów, jest Internet, jest też kącik zabawy. Jednak teraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów  przychodzą tylko po to, by  wypożyczyć książki – dodaje. 

Filie stworzyły również wiele atrakcji dla najmłodszych. Ciekawą propozycję ma Biblioteka dla Dzieci przy pl. Inwalidów Wojennych. Przez całe wakacje można walczyć o tytuł Najaktywniejszego Czytelnika Lata. Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Łabędzka filia zaprasza natomiast do udziału w zajęciach plastycznych, w tym tworzenie drzewek szczęścia i zabawa w detektywów. 

Pomimo to warto pamiętać, że propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej nie jest alternatywą dla półkolonii. 

– W ubiegłych latach rodzice i dziadkowie mieli zastrzeżenia do tego, dlaczego nie otwieramy o ósmej czy nawet o siódmej, dlaczego nie oferujemy posiłków. Do prowadzenia półkolonii trzeba mieć specjalne uprawnienia, których my nie mamy – sygnalizuje pracownik filii jednej z bibliotek.

mt_gallery:biblio

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here