Budynek Poczty Głównej przy ul. Dolnych Wałów przejdzie metamorfozę. Nie tylko zostanie wyremontowany, ale też zwiększy się ilość świadczonych w nim usług.

30 milionów złotych na modernizację

Nowy inwestor – katowicka firma DL Invest Group, która kupiła nieruchomość planuje zainwestować w obiekt blisko 30 mln zł głównie w modernizację oraz odtworzenie historycznego charakteru obiektu celem stworzenia centrum biurowo-usługowego.

Zabytkowy budynek Poczty Głównej ma 110 lat. Przez wiele lat mieścił się tam oddział Poczty Polskiej. Teraz przestrzeń zyska nową funkcję, a urząd pocztowy zostanie zredukowany, nadal jednak będzie istniał i będzie głównym najemcą. Firma DL Invest Group zamierza jednak wykorzystać potencjał obiektu i przeznaczyć go na cele komercyjne – 4. kondygnacje budynku zostaną wynajęte na biura oraz restauracje i kawiarnie.

Jakie są plany inwestora?

Na przestrzeni około 4,5 tys. m2 zostaną ulokowane biura, m.in. notarialne, consultingowe i doradztwa personalnego, a także lokale gastronomiczne. Jesteśmy na etapie opracowania projektu budowlanego. Prace powinny się rozpocząć we wrześniu 2016 r. i potrwają około jednego roku. Inwestycja jest konsultowana z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Jerzy Wilk, kierownik ds. koordynacji projektów DL Project Management S.A.

Zrzut ekranu 2016-05-04 o 10.27.42

30 milionów złotych na modernizację

źródło: UM Gliwice
Wizualizacje: DL Project Management S.A.

9 KOMENTARZE

  1. Wszystkie okienka, brak kolejek, delikatesy i prezenty na każdą okazję tylko na Gwardii Ludowej.

  2. No i wreszcie wykorzystany zostanie tak piękny budynek do czegoś więcej niż sprzedaż kopert i kalendarzy. Restauracji z klimatem nigdy za wiele 🙂

  3. ciekawe czy będzie dostepny dla niepełnosprawnych i matek z wózkiem z dziecmi, bo teraz pól drzwi zaspawane i schody do pokonania wysokie buuuuuuuuuuu

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here