Blisko 400 zawodników na Olimpijczyku. W Gliwicach pobito kilkadziesiąt rekordów Polski!

Pływalnia Olimpijczyk w Gliwicach znów okazała się szczęśliwa dla Mastersów. Podczas letnich Mistrzostw Polski zawodnikom 20+ udało się  pobić kilkadziesiąt rekordów naszego kraju. Tylko w sobotę ustanowiono aż 35 rekordów Polski!

masters2_gliwice

Do Gliwic przyjechało blisko 400 zawodników z 73 klubów z całej Polski. Najlepszą pływaczką gliwickiej imprezy została Daria Fajkowska, drugą lokatę wywalczyła Mariola Kuliś, a trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Anna Duda. Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Marcin Kaczmarek, drugie miejsce w klasyfikacji zajął Robert Beym, trzecią lokatę wśród najlepszych pływaków wywalczył w Gliwicach Mateusz Chęciński. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna UTW Masters Zgierz, której zawodnicy zdobyli w sumie 63 medale, w tym aż 44 koloru złotego (11 srebrnych i 8 brązowych). Na drugiej pozycji uplasowali się pływacy Warsaw Masters Team z 77 krążkami (w tym 42 złotymi), a trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci Masters Korony Kraków, wywożąc z Gliwic 65 medali.