wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Bo dzieciaki zasługują na najlepsze! Kolejny remont skończony

Zakończyła się termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30.

Z tej okazji odbyła się wczoraj uroczystość oddania do użytku wyremontowanego obiektu, podczas której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. To kolejne przedszkole w naszym mieście, które stało się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

W akademii, przygotowanej przez uczniów pod okiem grona pedagogicznego, udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu zaangażowanych w realizację inwestycji oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości podkreślono, że placówka w czasie trwania remontów zawsze mogła liczyć na pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzybowicach.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30 po termomodernizacji
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30 po termomodernizacji

– W ostatnich latach dzielnica Grzybowice bardzo się zmieniła. Powstało osiedle nowych domów, które wciąż się rozbudowuje. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do użytku Geopark, który spełnia funkcję zarówno rekreacyjną, jak i dydaktyczną. Cieszę się, że kolejna ważna dla lokalnej społeczności inwestycja została ukończona i dziś uczniowie oraz nauczyciele zyskują nowoczesne miejsce do pracy i nauki, które spełnia wszelkie standardy – mówiła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu wraz z jego dostosowaniem do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w tym m.in.: docieplenie ścian, stropu i połaci dachu, wymiana okien i drzwi, wymiana instalacji CO, wymiana oświetlenia na energooszczędne, malowanie wszystkich pomieszczeń, montaż budek lęgowych dla jerzyków na elewacjach oraz przebudowę istniejącej kotłowni gazowej w budynku przedszkola.

Całkowity koszt wykonanych robót: 3 151 280,74 zł.

Inwestycja dofinansowana w ramach projektu pn: ,,Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Zabrza – etap IV” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Oś priorytetowa IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałanie: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30 po termomodernizacji
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30 po termomodernizacji

Przypomnijmy, że w 2020 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 została wybudowana nowa sala gimnastyczna. Zakres robót obejmował wówczas budowę nowego obiektu o powierzchni liczącej ok. 1161,94 m2 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; budowę łącznika oraz wyposażenie obiektu w specjalistyczny sprzęt sportowy. Łączna wartość inwestycji wyniosła 5 507 257,94 zł brutto.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,878ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts