Dzisiaj w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie grupy Silesian Greenpower. Zaprezentowano bolidy skonstruowane przez studentów uczelni. 

Przypomnijmy, że zespół Silesian Geenpower odniósł spektakularne zwycięstwo zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na podium w wyścigu lekkich pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge 2012 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. 

W tegorocznej edycji wyścigu studenci Politechniki Śląskiej wystawili do startu dwa bolidy. Najdłuższy dystans – 45 okrążeń – przejechał nowy bolid SG2012. Ulepszona wersja bolidu z poprzedniego roku SG2011 zajęła drugie miejsce z wynikiem 44 okrążenia. Dodatkowo Silesian Greenpower może pochwalić się także najszybszym czasem jednego okrążenia. 

Silesian Grenpower startuje w zawodach Greenpower Corporate Challenge od 2010 roku, kiedy to zajął 6 miejsce. Od 12 lat organizatorem zawodów The Greenpower Corporate Challenge, w których biorą udział głównie brytyjskie college, uniwersytety oraz firmy motoryzacyjne takie jak Jaguar Land Rover, Citroen, Peugeot i Bentley jest stowarzyszenie Greenpower.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here