wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Botanik obchodzi urodziny! W weekend Festiwal Kwiatów!

Miasto Zabrze już po raz szesnasty zaprasza na Festiwal Kwiatów, który w tym roku odbędzie się 10 i 11 czerwca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, obchodzącym właśnie 85. urodziny.

Tegoroczna edycja imprezy łączyć będzie nie tylko „Naturę, Sztukę i Piękno”, co jest równolegle hasłem promocyjnym imprezy, ale również promować będzie ekologię, bezpieczeństwo, zdrowie i profilaktykę.

– Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny już od 85 lat jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu w tym wyjątkowym miejscu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 Jak przystało na urodzinowy Festiwal w programie nie zabraknie szczególnych atrakcji muzycznych, ekologicznych czy naukowych. Specjalne koncerty przygotowują m.in. Maes-Trio, orkiestra MGW oraz ikona muzyki z kręgu „krainy Łagodności” – zespół Czerwony Tulipan.

Tradycyjnie nie zabraknie poezji – w programie znajdzie się prezentacja antologii „Patrzymy, gdzie się pali światło”, wykładów i prezentacji popularno-naukowych. Swoje stoiska przygotowują naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej.

Nowością będzie Kwiatowy Pokaz Mody. Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Organizatorami XVI Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Wstęp wolny!

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,877ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts