Wczoraj jeden z mieszkańców Kędzierzyna-Koźla próbował przekupić policjantów – proponował pieniądze w zamian za odstąpienie od nałożenia mandatu i punktów karnych.
Przestrzegamy: usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 8.30 na ul. Pszczyńskiej pełniący służbę policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który popełnił wykroczenie drogowe. 44-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 35 km/h. Policjant zaproponował mu mandat 200-złotowy i 6 punktów karnych. Wtedy mężczyzna zaczął sugerować, że „sprawę można załatwić inaczej”. Pouczony przez stróżów prawa, że niebezpiecznie zbliża się do granicy przestępstwa, nie przestawał nalegać. Mimo kolejnego pouczenia o podejrzeniu korupcji wyciągnął banknot o wartości 100 zł i położył na podłokietniku w radiowozie. Policjanci nie mieli wyjścia – łapówkę zatrzymali wraz z jej oferentem. O zdarzeniu powiadomiono dyżurującego prokuratora. Postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gliwicach.

źródło i foto: KMP Gliwice

 

16 KOMENTARZE

  1. Mógł odmówić mandatu… sąd by mu zasądził z 500 zeta za to nie dostał by punktów!

  2. Może ja się tam nie znam, ale skoro miał dostać 200 zł mandatu i dał 100 zł łapówki to czy czasami nie chciał oszczędzic 100 zł a nie 200?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here