Dla tych, co pracują fizycznie proponowany jest odpoczynek psychiczny. Dla tych, co pracują umysłowo zdecydowanie zaleca się aktywność fizyczną.

Piast Gliwice w TV. W piątkowym meczu II kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję telewizyjną przeprowadzi CANAL+ Sport oraz Polsat Sport Extra.

Yoga. W sobotę rano w Parku Chopina od 10:00 do 12:00 przedostatni raz odbędą się bezpłatne zajęcia yogi. Wystarczy wziąć ze sobą matę i wygodny strój sportowy.

Graffiti. Od 10:00 do 18:00 w sobotę na Osiedlu Obrońców Pokoju (garaże obok Kościoła) zostanie wymalowana trzecia ściana w ramach tegorocznej edycji programu „Pomalujmy Gliwice na Sportowo”. Można przyjść i legalnie pomazać po ścianach. 

„Lato z Metamorfozami”. Wycieczki po mieście i powiecie zwieńczy piknik. Impreza odbędzie się 26 sierpnia w sali na terenie ogródków działkowych „Biała Róża” przy ul. Kozielskiej. Początek – godz. 10.00. Podczas spotkania organizatorzy ze Stowarzyszenia „Gliwickie Metamorfozy” i Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. płk Wł. Huzy, podsumują tegoroczną edycję wakacyjnego przedsięwzięcia oraz wręczą odznakę „Wędrowca Gliwickiego”, którą uczestnicy rajdów zdobywali przez całe lato. W programie: loteria fantowa i poczęstunek.

Kąpielisko Leśne. Oprócz kąpieli wodnych i słonecznych możemy skorzystać min. ze zjeżdżalni, boisk do siatkówki plażowej, a nawet porzucać do kosza oraz zagrać w tenisa ziemnego i stołowego. Do końca sierpnia kąpielisko czynne od 10:00 do godz. 19:00.

OW Czechowice. Możemy wypożyczyć rowerek wodny, kajaki a nawet konia. Znajdziemy też  boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej oraz dość duży trawnik, gdzie na kometkę czy frisbee na pewno znajdziecie kawałek dla siebie. Ośrodek czynny całodobowo.

Willa Caro. Wystawa „Historia gliwickiej piłki nożnej” w godz. 12:00-17:00 (sobota) i 11:00-17:00 (niedziela).

Zawsze jednak można nic nie robić, a wybór oczywiście należy do Was. Miłego weekendu!

(fot. Błażej Tokar)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here