czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

W niedzielę, pierwszego kwietnia o godz. 16.00 Kino Amok zaprasza na film „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?”. Gośćmi spotkania będą Krzysztof Kowalewski, aktor, odtwórca głównej roli w prezentowanym filmie oraz Michał Ogórek, satyryk.

 

Komedia obyczajowa, w reżyserii Stanisława Barei ukazująca absurdy życia polskiej rzeczywistości lat 70.

Dyrektor podupadającego przedsiębiorstwa dowiaduje się, że dziewczyna, którą poznał podczas delegacji w Paryżu, jest z nim w ciąży. Postanawia więc rozwieść się z żoną i poślubić córkę dygnitarza partyjnego, co pozwoliłoby mu utrzymać stanowisko.

Arcydzieła polskiego kina, filmy naszych największych mistrzów, dzięki nowoczesnym technikom cyfrowym odzyskują swój pierwotny blask i wdzięk, dawno zatracony na taśmie filmowej poddanej mechanicznym uszkodzeniom i bezlitosnemu upływowi czasu. Ważne i cenne, że nad żmudnym procesem rekonstrukcji nadzór artystyczny sprawują twórcy.

Cyfryzacja filmów to jedyna szansa na ocalenie w najlepszej i niezmiennej już formie dorobku polskiej kinematografii. To także szansa na drugie życie arcydzieł w szalonym świecie współczesnych technologii.

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts