Prawdopodobnie jeszcze w tym roku na placu u zbiegu ulic Dworcowej i Dolnych Wałów rozpocznie się budowa kompleksu biurowo-usługowego. W przyszłości powstanie tam dwukondygnacyjny parking o powierzchni niemal 3 tysięcy metrów kwadratowych oraz sześciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy ze strefą fitness i gastronomiczną.

Inwestycję przeprowadzi firma Global City Re Poland sp. z o.o. Firma ma już pozwolenie na budowę, jest też po uzgodnieniach z Konserwatorem Zabytków. Zgodnie z warunkami umowy, budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w 2018 r.

Dotarliśmy do wizualizacji budynku. Prezentujemy ją Państwu jako pierwsi.
a221da3c-a7cb-4c97-b05e-c3b25a1a1089

a11a5649-683a-42ec-a99e-51517d5a8980

64 KOMENTARZE

 1. nikomu nie musi sie podobac wlasnosc prywatna, ciekawe czy macie ladniejsze domy idioci…

 2. Szklany moloch wpasowany na sile w starowke nijak nie pasuje.Na dodatek zaslania piekny zabytkowy budynek poczty. Najpierw uszanujmy to co mamy.

 3. Jest ok. Dobra wysokość. Narożnik ładnie odsłania gmach poczty. Drugi etap pewnie zapełni lukę przy Górnych Wałów. Oczywiście dla niektórych pewne lepiej byłoby pociągnąć naokoło tego placu małą linię tramwajową, ale ja uważam, że taka zbita zabudowa w ciągu Dworcowa-Jana Pawła/Mikołowska, z budynkami mieszkalnymi wybudowanymi w minionych latach na tych ostatnich, jest jednym z fajniejszych urbanistycznych kroków jakie Gliwice zrobiły w wolnej Polsce i wreszcie można będzie zapomnieć o tych przygnębiających klepiskach pozostawionych tam przez wojska radzieckie,a później PRL.

 4. Mamy ” Przedwiośnie ” i wizje ” Szklanych domów ” …….Jak pisano Cyt ” Przedwiośnie (tytuł) – przedwiośnie symbolizuje w powieści etap rozwoju, na jakim znajduje się niepodległa Polska w momencie przybycia na jej tereny Cezarego Baryki. Okazało się bowiem, że niedawno wyzwolony kraj boryka się z wieloma problemami gospodarczymi i ekonomicznymi, co stanowi źródło rozczarowania tak długo oczekiwaną niepodległością. Polska młodości Cezarego Baryki to czas przygotowania do prawdziwego odrodzenia, które oznacza tutaj wyjście z nędzy wszystkich klas społecznych, wyprowadzenie kraju z kryzysu gospodarczego, zapewnienie obywatelom dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. Owo przedwiośnie charakteryzuje się swoistą „błotnistością”, tak podkreślaną w różnych miejscach tekstu, a przeciwstawioną sterylności szklanych domów. Przedwiośnie to czas kiedy społeczeństwo dopiero zakasuje rękawy i bierze się do odbudowy państwa. ( koniec cytatu ) Czy po latach nie widzicie analogi ? 🙂

 5. Czy ładny, czy brzydki? Jednym się podoba, a innym nie. Według mojej oceny ten projekt nie pasuje architektonicznie do sąsiedztwa budynku Poczty Polskiej…
  Mogę się mylić, bo architektem nie jestem. ☺
  Budowla może być bardzo droga w utrzymaniu (ogromna powierzchnia szkła do mycia)…

 6. Zniecierpliwiony jestem czekając na moment, kiedy do pracujących w polskich mediach ludzi dotrze, że architektura, to nie wizualizacje i elewacje.

  Oczy mi krwawią jak was czytam 🙁

 7. Nareszcie zniknie ta koszmarna dziura na Dworcowej. A co do koncepcji – warto zobaczyć jak komponuje się Hotel Hilton w Gdańsku nad Motławą, niedaleko Żurawia. Tam nawiązuje do architektury hanzeatyckiej, u nas mógłby taki budynek komponować się z secesyjnym charakterem gliwickiego śródmieścia.

 8. To po prostu jest brzydkie i nie trzeba się znać na architekturze, aby to stwierdzić. Proponuję zatrudnić u nas urzędników z Wrocławia, oni przynajmniej mają lepszy gust i nie powaliliby takiego koszmarka wystawić w centrum swojego miasta. Smutny ten widok na to miasto upadające….

 9. Mogliby odtworzyć starą zabudowę, która była przepiękna i cudownie współgrała z budynkiem poczty. Gliwicka starówka zyskałaby na tym zabiegu niesamowicie. Wydaje mi się, że mieszkańcom nie zależy na nowoczesności w centrum starego miasta, szkoda, że włodarze sądzą inaczej.

 10. Takie piękne budynki zostały wyburzone,teraz takie paskudztwo postawią,fuj.Wygląda to jak jakaś hala produkcyjna :(,chociaż do tego betonowego centrum to pasuje jak ulał.No i jak usługi,to pewnie jakiś bank ;).

 11. Na pierwszy rzut oka wygląda ok. Martwi mnie tylko, co będzie od strony Dolnych Wałów. Z wizualizacji wynika, że nic. A zostawienie takiej dziury w fasadzie to fatalny pomysł. Tym bardziej, że jest szczytowa ściana poczty, do której można by się przykleić z tym budynkiem.

 12. Za karę za ten wycięty bez opamiętania drzewostan, każdy z decydujących o tym „” bonzów miejskich „” powinien gołymi rękoma drapać dziury i w nich zasadzić drzewa z prawdziwego zdarzenia , A NIE JAKIEŚ LICHOTY W DONICACH !!!

 13. Ale ohydztwo. Ogólnie jak patrzę na te nowe budynki w Gliwicach to zastanawiam się co ci ludzie mieli w głowach projektując takie paskudztwa, które nijak nie pasują do miejsc w których się znajdują

 14. paskudny… ale na pewno ładniejszy niż teren który teraz tam jest. Inna sprawa – ciekawe gdzie podzieją się te wszytskie samochody które tam parkują… ma być tam ponoć parking też…. zobaczymy…

 15. Czy to bedzi pasowac do okolicy, to mam wątpliwości , ale wszystkie banki ze Zwyciestwa tam przeniesc uwazam za swietny pomysl☺, a niech maja konkurencje kolo siebie!!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here