Jak zapowiada inwestor – firma Helical Poland – pierwsze zakupy gliwiczanie zrobią jesienią.

Wykonawcy kończą już zadaszenie obiektu, a 14 września odbędzie się uroczyste zawieszenie wiechy. Centrum nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców jak i inwestorów. Ponad 70 % lokali znalazło już najemców. 

Na Europę Centralną  Helical Poland wyda ponad 150 milionów euro. Dobra lokalizacja w sąsiedztwie autostrad i duży metraż z pewnością skuszą klientów, również tych zagranicznych. Gliwiczanie liczą, że dzięki tej inwestycji pojawią się nowe miejsca pracy i centra rozrywki. 

Jednak projekt ma również sporą grupę przeciwników. Wraz z postępem prac, pojawia się coraz więcej głosów niezadowolenia. Wielu mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców narzeka, że przez takie inwestycje miasto wymiera. 
– Centrum Gliwic, które kiedyś tętniło życiem, teraz zamienia się w ”bankową pustynię”. Właściwie oprócz okolic Rynku, wszędzie na co dzień zionie pustką. – mówi Paweł spacerujący po Parku Mickiewicza.

Rozwój centrów handlowych wpłynął znacząco na nasz styl życia. W weekendy sklepy dosłownie pochłaniają mieszkańców, kusząc promocjami i wyprzedażami. – Właściwie wszystkie tego typu obiekty różnią się tylko wyglądem, bo w każdym znajdziemy te same sklepy i lokale gastronomiczne. Dlatego też każda nowa inwestycja musi być bardziej efektowna i dużo większa od już powstałych – dodaje Paweł. 

Zdania na temat opłacalności tego przedsięwzięcia są skrajnie podzielone. Jedno jest pewne, o jego skutkach  – zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych – przekonamy się niebawem.

(foto. Helical Poland)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here