Około 150 psów i 40 kotów przebywa aktualnie w Schronisku dla zwierząt w Gliwicach. To najlepszy wynik w historii gliwickiego azylu! Dla porównania – przed dziesięcioma laty w Schronisku równocześnie przebywało ponad 400 zwierząt.

Celem Schroniska dla zwierząt w Gliwicach jest nie tylko opieka nad zwierzętami i zapewnienie im jak najlepszych warunków, ale przede wszystkim znalezienie nowych opiekunów. – Historie zwierząt, które trafiają do Schroniska są różne. Zdarza się, że właściciel nie może opiekować się swoim pupilem, bo nie pozwala mu na to stan zdrowia. Jesteśmy wzywani do interwencji, do wypadków z udziałem zwierząt – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla zwierząt.

JAK ADOPTOWAĆ?
Na osoby, które chcą adoptować zwierzę pracownicy Schroniska przy ul. Wschodniej 56 w Sośnicy, czekają od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 16:00 lub w innym terminie po wcześniejszym umówieniu spotkania. Żeby zabrać pupila do domu, trzeba podpisać umowę adopcyjną. Warto podkreślić, że Schronisko dla zwierząt w Gliwicach nie pobiera opłat. Czasami w przestrzeni publicznej pojawiają się takie informacje, więc wyjaśnijmy: nie płaci ani osoba, która w Schronisku chce zostawić psa lub kota, ani osoba, która chce adoptować zwierzę. W przypadku osób, które zostawiają u nas zwierzęta, prosimy o potwierdzenie, że kot lub pies był szczepionyinformuje Barbara Malinowska. Pracownicy i wolontariusze Schroniska dbają, żeby adopcje były świadome. Dlatego przed wydaniem psa lub kota, przeprowadzana jest rozmowa. – Zawsze mamy wiele pytań, które mają pomóc osobie zainteresowanej adopcją. Na przykład: czy masz czas na spacery, czy wiesz, co na temat adopcji sądzi Twoja rodzina, czy często podróżujesz, kto wtedy będzie zajmował się psem… Przypominam również, że zwierzę to odpowiedzialnośćdodaje Dorota Jasińska, zastępca kierownika Schroniska.

PROMOCJA ADOPCJI – TO DZIAŁA!
Gliwickiemu Schronisku dla zwierząt nie brakuje pomysłów na promocję adopcji. –Angażujemy się w różne przedsięwzięcia, bo widzimy, że to przynosi cudowny efekt w postaci większej liczby adopcji – mówi Barbara Malinowska. Sztandarową akcją gliwickiego Schroniska są „Wariacje na 4 łapy, czyli Psistanek”. To spotkanie sympatyków zwierząt organizowane w Parku Chopina już od wielu lat, podczas którego prezentowane są psy i koty do adopcji. Strzałem w dziesiątkę okazał się też „Spacer szczęścia”, czyli wspólny przemarsz ulicami miasta, w którym udział wzięli sympatycy zwierząt oczywiście ze swoimi pupilami. Gliwickie Schronisko włączyło się także w ogólnopolską akcję „Bieg na 6 łap” – sympatycy aktywności fizycznej w pierwszą sobotę miesiąca mogą zabrać psa ze Schroniska na wspólny spacer/bieg. Podczas marcowej edycji przy ul. Wschodniej pojawiło się 250 osób! Na drugi „Bieg na 6 łap” zapraszamy już 2 kwietnia!

źródło: MZUK Gliwice
foto: Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

4 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here