Lato, Park Chopina i muzyka na żywo – to połączenie idealne. W sierpniowe wieczory będziemy mogli się o tym przekonać po raz kolejny. Rozpoczyna się Parkowe Lato, czyli cykl różnorodnych, plenerowych koncertów, organizowanych przez Miasto Gliwice.

Podczas pierwszego z nich, 6 sierpnia, scena w parku będzie należała do aktorów krakowskiego Teatru im. Słowackiego: Karoliny Kazoń, Katarzyny Zawiślak-Dolny, Błażeja Wójcika, Tadeusza Zięby, Haliny Jarczyk i Jacka Hołubowskiego. Gościnnie wystąpi Aleksandr Maceradi – muzyk i gitarzysta, który na swych koncertach porywa klimatem gorących i tęsknych rosyjskich ballad i romansów. Śpiewa piosenki Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Żany Biczewskiej, Aleksandra Rosenbauma oraz melodie ludowe z elementami greckiego folkloru. Z niezwykłą wirtuozerią gra też utwory w stylu latinos i hiszpańskiego flamenco. Współpracuje z Janem Skrzekiem, Jose Torresem, Irkiem Dudkiem.

parkowe lato

źródło: Urząd Miejski w Gliwicach
fot. MZUK Gliwice

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli Aleksandr Maceradi aktualnie współpracuje z Janem Skrzekiem, to znaczy, że nie żyje 🙂 Albo Jan Skrzek zmartwychwstał, Ciekawe, co na ten temat wie jego brat – Józef Skrzek.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here