Co łączy Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik z Prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem? Z pewnością wiele rzeczy, ale tym razem do wspólnej współpracy miast doprowadził Tarzan.

Dzisiaj w gliwickiej Palmiarni podpisano porozumienie o współpracy w związku z musicalem Tarzan. Miasta postanowiły, iż podzielą się kosztami organizacji tego przedsięwzięcia. To muzyczne wydarzenie będzie jednym z największych widowisk w dotychczasowej historii tego gatunku w Polsce.

Tarzan w tej postaci narodził się w 2006 roku na Brodwayu i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Organizatorzy podeszli do inicjatywy z rozmachem. Jednocześnie oglądać je będzie 2000 tysiące widzów, a w realizacji wezmą udział akrobaci i członkowie grup gimnastycznych oraz wykonująca muzykę na żywo orkiestra.Wspólne działania koordynują Gliwicki Teatr Muzyczny i Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie sztuka będzie wystawiana.

Może właśnie od przysłowiowej dziczy, oba miasta rozpoczną długoletnią współpracę, która już od pierwszego momentu zapowiada się bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here