W piątek, 26 lutego około godziny 11.00, pracownik kontrolujący strefę płatnego parkowania zauważył na przedniej szybie jeepa, parkującego w rejonie Rynku , podejrzanie wyglądające winiety parkingowe.

Natychmiast powiadomiono policję. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach zatrzymali 30-letniego mieszkańca naszego miasta, który w jeepie oraz mercedesie posiadał nieważne winiety parkingowe. Winiety „Abonament mieszkańca” posiadały cechy wskazujące na umyślne sfałszowanie.

Śląska Sieć Metropolitalna informuje, że kontrolerzy każdego dnia weryfikują przyklejone na szyby winiety. Każdy pracownik SPP posiada urządzenie elektroniczne z dostępem do bazy wykupionych abonamentów i ryczałtów wielodniowych i w prosty sposób może zweryfikować autentyczność widniejącej na szybkie naklejki.

Zgodnie z art. 270 § 1. kodeksu karnego „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Jak wskazuje natomiast art. 270 § 2a kk – „W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

źródło: parkowaniegliwice.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ja jak wczesniej bywalem w gliwicach srednio raz w tygodniu, tak teraz nie jezdze wcale… I nie chodzi o placenie za miejsce parkingowe, a wlasnie o bezdusznosc „parkingowych”.

  2. SSM to kolejni którym poprzewracało się w głowie z nadmiaru otrzymanej od UM Gliwice WŁADZY. Ich bezkarni pracownicy niczym sępy krążą dookoła samochodów i po przekroczeniu czasu za parkowanie wkładają swoje bileciki – mandatki bez względu na to czy płaciłeś wcześniej czy nie. Nie interesuje ich, że w tym czasie gdy oni sobie drukują i robią zdjęcia ktoś czeka na swoją kolejkę przy kiosku z biletami … itp „Może się Pan odwołać” … i z uwagi na niezorganizowane działania młodych darmozjadów mam tracić swój czas. Po drugie co to za doręczenie biletu za wycieraczkę i straszenie, że jak nie zapłacę 20 to za chwile będzie do zapłacenia 50 PLN. Jak trafnie zauważył któryś z TU piszących, to zwykłe wyłudzanie pieniędzy za parkowanie w przestrzeni publicznej. To rabunek w biały dzień i zaczynam mieć tego dosyć … W innych „normalniejszych” miastach pomimo podobnego rabunku za parkowanie, mogę dopłacić za parkowanie i mieć Święty Spokój – i właśnie za ten Święty Spokój mogę tam zapłacić ale nie w GLIWICACH. A płacić … i użerać się z urzędniczynami nie mam zamiaru, albo albo !!!

  3. No no, za podrobienie winiety dostaniesz 5 lat, a za gwałt 5 lat albo nic bo jest niepoczytalny.

  4. Mnie rozwala to, że nie zrobił tego biedny emeryt, właściciel Tico, a dobrze sytuowany właściciel Jeepa i Mercedesa. Nie pochwalam złodziejstwa, ale dziadka byłbym w stanie zrozumieć …

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here