Sprawa uniezależnienia się gliwickiej Onkologii Marszałek Wojciech Saługa zaprosił premier Beatę Szydło do rozmów na temat utworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach

Propozycja marszałka to kolejny krok, wpisujący się w trwającą w regionie kampanię na rzecz utworzenia w pełni niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii. U podstaw inicjatywy stworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii, zdaniem marszałka Wojciecha Saługi, leży niesprawiedliwy podział środków finansowych wypracowywanych w gliwickim oddziale.

Nie możemy tolerować sytuacji, w której gliwicki oddział CentrumOnkologii jest ofiarą własnej gospodarności i zmuszony jest przekazywać wypracowane nadwyżki finansowe do ośrodków w Warszawie, czy Krakowie, gdyż cierpią na tym pacjenci. Powinniśmy w tej sprawie się zjednoczyć i wspólnym głosem mówić o tym w Warszawie, bo to leży w naszym interesie i naszym celem powinno być stworzenie Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach – przekonywał marszałek Saługa.

Kolejnym etapem działań w tym zakresie jest propozycja spotkania wystosowana do premier Beaty Szydło. Celem spotkania zaproponowanego przez marszałka jest przedstawienie argumentów przemawiających za uniezależnieniem gliwickiego oddziału od centrali i wykorzystaniu wypracowanych zysków w regionie.

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here