W naszym regionie trwają aktualnie konsultacje w sprawie rozbudowy głównej linii kolejowej Gliwice-Katowice.

Zadanie to na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizuje firma TPF Sp. z o.o. Firma zaprosiła mieszkańców miast będących w zakresie opracowania oraz wszelkich interesariuszy projektu do udziału w w/w konsultacjach społecznych.

W Zabrzu spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 18 maja, w godz. 17.00-19.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91 a.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wstępne rozwiązania projektowe, a także będzie możliwość zadania pytań przedstawicielom wykonawcy.

Zadanie zakłada dobudowę pary nowych torów, a przez to oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego, na liczącym ok. 30 km połączeniu kolejowym Katowic i Gliwic, przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze.

Firma TPF Sp. z o.o. zachęca równocześnie do wypełnienia ankiety w celu wyrażenia opinii i przedstawienia ewentualnych sugestii, które mogą pomóc w lepszym dopasowaniu infrastruktury kolejowej. Opinie można przesyłać do 30 maja br.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here