Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu zapraszają na bezpłatne warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców.

„Co i jak warto czytać dziecku?” to cykl spotkań ze specjalistami z dziedziny literatury dziecięcej. Przed nami drugie z cyklu spotkań, które poprowadzą autorki książek, twórczynie innowacyjnych metod pracy z dziećmi i edukatorki.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel: (32) 630 32 33 lub na adres e-mail: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Szczegółowy harmonogram najbliższych spotkań:

13 października, godz. 16.00 – Malwina Kożurno – Jak czytać, żeby być słuchanym: Lektorka, animatorka, współpracuje z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Renatą Piątkowską. Czyta na spotkaniach autorskich, nagrywa audiobooki, prowadzi warsztaty lektorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

20 października, godz. 16.00 – Wanda Matras-Mastelarz – Czytanie – lokatą, która procentuje: Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here