Odrobina ciepła dla zwierzątka to największe szczęście! Stwórz „Dom Tymczasowy”.

Koło TOZ Bezpieczna Łapa w Gliwicach poszukuje osób, które zechciałyby porzuconym, bezdomnym zwierzętom stworzyć miejsce, w którym bezpiecznie poczekają na swojego nowego właściciela. Dom tymczasowy daje  poczucie bezpieczeństwa, ciepło i troskę na czas poszukiwania domu stałego. Odsuwa wizję pobytu w schronisku i związany z tym stres.

Prowadzący domy zastępcze  biorą za zwierzę odpowiedzialność a więc muszą to być osoby  cierpliwe, spokojne i wyrozumiałe, ponieważ zwierzęta kierowane do domów tymczasowych są niejednokrotnie „ po przejściach”. W szczególnie trudnych przypadkach oferujemy wsparcie poprzez kontakt z behawiorystą.

Formalną opiekę nad takim zwierzęciem sprawuje Koło TOZ, w ramach której możemy zapewnić karmę, niezbędne wyposażenie oraz gdy to konieczne – opiekę weterynaryjną, natomiast – właściciel „zastępczy” byłby zobowiązany do zapewnienia zwierzęciu własnego kącika, spacerów, zabiegów pielęgnacyjnych czy prowadzenia zaleconego leczenia. Szczegółowo wzajemne zobowiązania ujęte zostaną w Umowie domu tymczasowego.

Decydując się na stworzenie domu tymczasowego sami również odnosimy korzyści – mamy satysfakcję z pracy wolontaryjnej i  z niesienia pomocy potrzebującemu zwierzęciu. Nasze uczucia wobec zwierzęcia zostają w dwójnasób przez nie odwzajemnione i być może nie będziemy już chcieli rozstać się z naszym tymczasowym lokatorem.

Jeżeli chcesz stworzyć dom tymczasowy zadzwoń!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Koło w Gliwicach ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice
tel. 506 375 909

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here