Gliwickie CH FORUM 15 lutego otworzy na 1. piętrze strefę coworkingu. Z darmowym internetem, 10 biurkami oraz strefą relaksu z kanapami i pufami. Korzystanie z niej będzie bezpłatne. Strefa coworkingu to forma przestrzeni do wspólnej pracy i spotkań. Centra coworkingowe funkcjonują przede wszystkim w dużych miastach i cieszą się sporym zainteresowaniem. Chętnie korzystają z nich przedstawiciele wolnych zawodów, freelancerzy, studenci oraz świeżo upieczeni absolwenci.

Forum_Cowork_01

Dawniej wyposażano tego rodzaju miejsca w sprzęt biurowy. Jednakże w dobie miniaturyzacji i personalizacji urządzeń elektronicznych i mobilnych, to już rzadkość. – Obserwujemy, że nasze centrum bywa również miejscem spotkań o charakterze biznesowym. Komfortowa i cicha strefa coworkingowa będzie zdecydowanie lepszym miejscem do pracy i spotkań,niż wspólna część restauracyjna – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor CH FORUM z ramienia JLL.

Forum_Cowork_03

Nowa strefa wspólnej pracy to kolejny punkt na planie CH FORUM, który pełni funkcję niekomercyjną,ale jednocześnie jest doskonałym uzupełnieniem oferty centrum i sposobem na przyciągnięcienowych odbiorców. Najlepszym tego przykładem jest otwarte w czerwcu ub. roku Biblioforum –pierwsza na Śląsku biblioteka w centrum handlowym.

9 KOMENTARZE

  1. A coworking to na jaki wyraz się tłumaczy? Sam nie lubię mieć kejsów, które trzeba fiksnąć asapem, ale są przypadki gdzie nie ma dobrego tłumaczenia. Wspólna praca to nie to samo co coworking.

  2. Obrzydliwe, ale polski wg powszechnych skojarzeń nadaje się do wartości tradycyjnych jak jedzenie i rodzina, a angielski do biznesu. Tak się kojarzy, że szeleszczenie z chrząszczbrzmiwtrzcinie nie korespondują ze szklanymi domami

  3. Wyglada na to, ze w Polsce nowym oficjalnym jezykiem jest ponglisz. Nie mozna bylo tego nazwac jakos mniej hipstersko?

    Ale pomysl tak czy inaczej ciekawy – sprawdza sie w zachodniej Europie i USA calkiem niezle.

  4. Super pomysł, na pewno kiedyś skorzystam, oby tylko nie było tak, że wszystkie stanowiska będą zajęte przez biznesmenów w za dużych marynarkach z różnych MLM’ów 😉
    Podsumowując, duży plus za pomysł i oby więcej takich inicjatyw.

  5. Urodziłem się w Polsce, gdzie mówiono i pisano po polsku. Mieszkam ponad 50 lat w Polsce, gdzie mówiono i pisano po polsku. A dzisiaj?……. 🙁

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here