W warszawskiej Galerii Mokotów Półfinał Fashion Designer Awards oglądały tłumy. Najwięcej emocji wzbudziły pokazy młodych projektantów. Mamy powody do dumy, ponieważ do finału tegorocznej edycji dostała się Dominika Syczyńska z Gliwic. Trzymamy kciuki za zdolną gliwiczankę!

Tegoroczne kolekcje młodych projektantów reprezentowały bardzo wysoki poziom i zbierały gromkie brawa. – W tych projektach widać pasję i styl projektantów. Moim zdaniem jest tu kilka perełek – komentowała Zuzanna Wachowiak z duetu Bizuu.

Gośćmi półfinału byli m.in.: projektant Michał Szulc, Zuzanna Wachowiak (duet Bizuu) – ambasadorzy kampanii 6-ty zmysł projektanta marki Whirlpool, Lidia Kalita, Macademian Girl, Alicja Napiórkowska (stylistka popularnych programów tv), Asia Typek (jedna z najzdolniejszych fotografek street fashion) oraz Anna Halarewicz (autorka grafiki 8 edycji FDA i jedna z najzdolniejszych ilustratorek mody).

Projektant to nie tyle ktoś, kto kreuje trendy, ale szuka nowych rozwiązań w morzu tego, co już było. Wszyscy bawimy się cytatami, ci młodzi ludzie proponują coś innego i jestem z tego dumny – mówił Michał Szulc.

dominika_syczynska

Goście podziwiali również pokazy absolwentów MSKPU, a także marek m.in.: Bizuu, Lidia Kalita STEFANEL. W modzie jest dużo miejsca nie tylko na minimalizm, ale również na nutę awangardy. Patrząc na półfinałowe kolekcje, czuję że czas prostoty w modzie, powoli się kończy – powiedziała Macademian – Jury jest bardzo różnorodne jednak w zasadniczych kwestiach bywa jednogłośne – dodała blogerka.

Na tym etapie konkursu mam kilku faworytów, ale nie będę zdradzać których, niech to pozostanie
niespodzianką. W swoim wyborze zwracam szczególną uwagę na niebanalne i nieoczywiste podejście do tematu „Tribute to Colors – komentowała Lidia Kalita.

Żaden z jurorów nie miał wątpliwości kto powinien przejść do finału. Werdykt odczytała Joanna Sokołowska-Pronobis (pomysłodawczyni FDA), która dodała: – Zobaczyliśmy modę autorską, dojrzałe projekty, świetnie zapowiadających się projektantów, z których każdy ma świadomość DNA swojej marki. Kibicuję im wszystkim.

Oto dziewięciu finalistów 8. edycji Fashion Designers Awards, wśród nich gliwiczanka!

-Golec Natalia – Gdynia
-Kołodziejski Hubert – Rokitno
-Kula Sophie – Katowice
-Marchewka Roman – Wrocław
-Podgórska Dorota, Nowak Wiktoria – Łódź
-Poraziński Dastin – Warszawa
-Syczyńska Dominika – Gliwice
-Woszkowska Alicja – Rybnik
-Wojtaszek Antonina – Poznań

10 finalistę wybiorą internauci, 11 kwietnia startuje głosowanie na stronie organizatora, które potrwa do północy 14 kwietnia br. Wybrane osoby są coraz bliżej wygrania nagród w 8. edycji FDA. Czeka na nich m.in.: staż zagraniczny, 15 tysięcy złotych i stypendia naukowe od MSKPU, wykonanie makijaży AVON do sesji look bookowej lub wizerunkowej, wyjazd na Premier Vision do Paryża od Whirlpool oraz staż w Atelier Bizuu.

Oficjalnym kreatorem makijażu w FDA jest AVON. Partnerami beauty wydarzenia jest również Wella Professional i Maniera. Kreacje młodych projektantów dopełniało obuwie KAZAR. Półfinał poprowadziła Agnieszka Hyży (dziennikarka POLSAT, która na scenie pojawiła się w total looku marki Stefanel i butach Kazar) i Joanna Sokołowska-Pronobis (pomysłodawczyni i producentka konkursu).

Pokazom półfinalistów towarzyszył utwór „Lucky days” w wykonaniu Ewy Abart .

WIELKI FINAŁ JUŻ 11 MAJA W TEATRZE PALLADIUM WARSZAWIE.

ścianka – fot.  M. Szałek
zdjęcie z wybiegu – fot. F. Okopny

4 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here