spot_img

Drugie życie zapomnianego Parku Szwajcaria

Historia tego niegdyś bardzo popularnego miejsca sięga 1924 roku.

Wtedy też, stary ogród został zamieniony przez władze miasta w urokliwy park, chętnie odwiedzany przez gliwiczan. Z czasem Szwajcaria uległa zapomnieniu, lecz nowe plany zagospodarowania tego terenu mają przywrócić jej dawny blask. O prowadzonych inwestycjach opowiedziała nam rzecznik MZUK Iwona Kokowicz.

– Pierwsze prace miały miejsce już rok temu, teraz ruszył kolejny etap przebudowy Parku Szwajcaria przy ul. Łabędzkiej. Przed rokiem oczyszczono tamtejsze stawy i udrożniono rów melioracyjny. W najbliższych  miesiącach teren zostanie odwodniony i oświetlony, a ścieżki, które zgodnie z projektem utworzą pętlę wokół stawów – wybrukowane. Mostek między zbiornikami wodnymi zostanie odnowiony,  powstanie droga dojazdowa od strony  ul. Łabędzkiej i miejsca parkingowe przy wejściu do parku.

Jak dodaje Iwona Kokowicz, już w przyszłym roku na terenie parku pojawią się m.in. siłownia pod gołym niebem, nowy plac zabaw, trawniki i nasadzenia! Wraz z zakończeniem inwestycji, gliwiczanie zyskają nowe miejsce rozrywki i wypoczynku!

(Foto. MZUK / Gliwickie meamorfozy – gliwiczanie.pl)

{gallery}szwajcaria{/gallery}

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts