Zabrzańscy policjanci po kilku godzinach od zaginięcia odnaleźli dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat. Funkcjonariusze ustalają, co działo się z dziećmi od chwili ich zaginięcia.

Wczoraj około godz. 21.00 do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zgłosiła się kobieta, prosząc o pomoc w odnalezieniu jej córki. Jak się okazało, 13-latka i jej koleżanka w wieku 12 lat wyszły z domu około godz. 16.00, zabierając ze sobą pieniądze ze skarbonek i telefony komórkowe, które niestety zostały wyłączone. Rodzice nie mieli z dziewczynkami żadnego kontaktu, jednak policjanci ustalili, iż wysyłały wiadomości do swoich kolegów.

Policjanci od razu wszczęli odpowiednie procedury. W poszukiwania zaginionych zaangażowani zostali wszyscy policjanci służący w zabrzańskiej jednostce. Z uwagi na wiek zaginionych dzieci oraz okoliczności ich zaginięcia, funkcjonariusze brali pod uwagę różne wersje wydarzeń, które na bieżąco były weryfikowane. Działania były prowadzone wielotorowo. Bardzo duże zaangażowanie policjantów spowodowało wyznaczenie konkretnego kierunku działań.

Około północy policjanci zlokalizowali i odnaleźli dziewczynki, które siedziały na klatce schodowej w jednym z budynków na ulicy Barbary. Dziewczynką nic się nie stało, jednak to nie koniec tej sprawy. Teraz policjanci sprawdzają, co działo się w trakcie ucieczki dziewczynek z domu. O sprawie zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny z uwagi na możliwą demoralizację.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here