Już tylko jeden dzień dzieli nas od jednego z najwdzięczniejszych świąt w kalendarzu – od Międzynarodowego Dnia Dziecka, które obchodzimy co roku 1 czerwca.

Tradycyjnie jak co roku w przestrzeniach Areny Zabrze odbędzie się wydarzenie organizowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta.

1 czerwca w środę od godziny 10.00 do 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież do skorzystania z wielu atrakcji jakie zostały przygotowane 

Więcej informacji o imprezie znajdziecie Państwo TUTAJ.

Dodatkowo odbędzie się symultana szachowa, turniej mini tenisa i piłkarzyków. Z najmłodszymi spotkają się zabrzańscy strażacy i policjanci. Na miejscu dostępne będą dmuchańce i zjeżdżalnie, a dla każdego dziecka przygotowany zostanie poczęstunek.

Także jutro najmłodszych zaprasza Filharmonia Zabrzańska, która w środę, o godz. 17.00, zagra koncert pt. „Bajtel w filharmonii”.

Pomysłodawczynią tego wydarzenia jest Dorota Banaś. To skrzypaczka, animatorka i autorka wielu piosenek dla najmłodszych melomanów, z którymi spotyka się często podczas audycji muzycznych i koncertów. To także twórczyni cyklu ,,Bajtel on-line”, który prezentowany był przez zabrzańskich filharmoników w czasie trwania pandemii, kiedy jedyną formą prezentacji muzycznych były programy i koncerty realizowane w sieci (wszystkie odcinki wspomnianej serii można obejrzeć, wchodząc w zakładkę multimedia na stronie www.filharmonia.zabrze.pl).

Park 12C Sztolni Królowa Luiza zaprasza najmłodszych z okazji ich święta także 4 czerwca. W tym dniu pokopalniana przestrzeń zagospodarowana tak, by służyć turystom i rodzinom. wypełni się śmiechem, piskiem, balonami i zapachem słodyczy. Więcej szczegółów wkrótce na http://www.sztolnialuiza.pl  

Tego dnia koniecznie musicie również odwiedzić Podziemne Królestwo Craftomani.
Więcej informacji o zwiedzaniu i bilety dostępne na:https://bilety.kopalniaguido.pl/shop?product=CRAFTOMANI

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here