Na przekór pandemii, determinującej ofertę atrakcji dla dzieci zabrzańskie instytucje miejskie oraz stowarzyszenia wyszły naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz ich pociech i przygotowały wiele ciekawych propozycji na czas zimowej przerwy od zajęć lekcyjnych. Przekrój rozrywek jest duży, przybliżymy niektóre z nich:

Ferie w mieście razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury

21, 22 i 23 lutego (początek – godz. 10:00) – Urodzinowe party

W bieżącym roku nasze miasto obchodzi jubileusz 100. rocznicy nadania praw miejskich. Z tej okazji MOK zaprasza wszystkie dzieci na imprezę z mnóstwem niespodzianek. Urodzinowe party to przede wszystkim zabawa taneczna z elementami nauki pantomimy, posługiwania się diabolo, flowerstickiem czy kręcenia talerzami.

14-18 lutego (godz. 8:30-13:30) – V edycja Warsztatów dla dzieci i młodzieży Platea 2022

Formuła pięciodniowych warsztatów daje możliwość zainicjowania pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów. Projekt kończy się pokazem spektaklu na scenie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, tancerzy i aktorów absolwentów szkoły teatralnej.

7 do 28 lutegowystawa poplenerowa prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu pn. „100 lat w rytmie Zabrza”

Wiele ciekawych zajęć przygotowano również w dzielnicowych ośrodkach kultury w Biskupicach, Grzybowicach, Kończycach i Pawłowie. Najmłodsi mogą wybierać m.in. spośród warsztatów ceramicznych, plastycznych, krawieckich czy też warsztatów z robotyki. W DOK Grzybowice zaplanowano też Zimową Akademię Szachową czyli cykl bezpłatnych zajęć szachowych z zakresu podstaw dyscypliny szachowej przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Specjalną ofertę dla najmłodszych w czasie ferii zimowych przygotowało również najstarsze kino w Zabrzu – kino ROMA, które zaprasza do uczestnictwa w projekcie “Ferie z kinem Roma”, w ramach którego proponuje bajkowe seanse dla dzieci w promocyjnej cenie 10 zł.

Więcej informacji nt. oferty przygotowanej na czas tegorocznych ferii zimowych przez MOK w Zabrzu oraz dzielnicowe ośrodki kultury i kino Roma znajdziecie Państwo pod tym adresem:
https://mok.art.pl/pl/images/stories/ARTYKULY/MOK_2022/ferie/ferie%20w%20miecie%20razem%20z%20mok%20urodzinowe%20party%202022_2.pdf

Warto zapoznać się z nią już teraz, ponieważ na większość zajęć obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.

Ferie zimowe z Teatrem Nowym w Zabrzu

Zachowując wszelkie niezbędne obostrzenia związane z COVID 19 zajęcia odbywać się będą w Teatrze Nowym w godz. 9.00-15.00, od poniedziałku do piątku i obejmować będą dwa turnusy:

14 lutego – 18 lutego oraz 21 lutego – 25 lutego (godz. 9:00-15:00).

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu “Z Kulturą” oraz Miasto Zabrze zapraszają na ferie zimowe do Teatru Nowego. Ogłaszamy nabór na warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, podczas których zabawę połączymy z edukacją i wypoczynkiem.

Uczestnicy pod okiem wykwalifikowanej kadry aktorów i pracowników zabrzańskiej sceny, mając do wyboru grupy: aktorską, lalkarsko– aktorską, scenograficzno-plastyczną, taneczno-wokalną i promocyjno-dziennikarską – będą mogli pogłębić swoją wiedzę o teatrze, poznać tajniki sztuki aktorskiej, rozwinąć talenty i wrażliwość, a przede wszystkim wspaniale spędzić ten zimowy, wolny czas. Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy na warsztaty przyjmowane będą od 26 stycznia, od godz. 12.00. W jednym turnusie uczestniczyć może 40 osób. By ograniczyć zagrożenia, przyjmowane będą jedynie zgłoszenia telefoniczne. Rodzic/opiekun może zapisać tylko swoje dzieci. By zgłosić akces, należy w podanym powyżej terminie zadzwonić pod jeden z następujących numerów: 880 631 206 lub 609 621 460.

Wypełnione karty zgłoszeniowe wraz z dowodem wpłaty należy dostarczyć mailowo na adres kgatner@teatrzabrze.pl lub osobiście do Biura Promocji i Organizacji Widowni TN do 4 lutego br.

Kartę można pobrać ze strony www.teatrzabrze.pl Przed wypełnieniem karty prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem „ZIMA Z TEATREM”, dostępnym na stronie internetowej Teatru. Jego akceptacja jest warunkiem udziału w warsztatach.

Opłata za udział w jednym turnusie warsztatów wynosi: 150 zł dla uczestnika będącego mieszkańcem Zabrza albo 250 zł dla uczestnika spoza Zabrza.

Zimowa Szkoła Magii w Sztolni Królowa Luiza

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało ciekawą propozycję dla najmłodszych na czas ferii – Sztolnia Królowa Luiza zaprasza chętnych do Zimowej Szkoły Magii, w której mali czarodzieje będą mogli sprawdzić swoje magiczne umiejętności opanowując tajemną wiedzę o eliksirach, a nawet wsiąść do zaczarowanego środka transportu.

– Pamiętajcie, że wybieracie się do kopalni – trasa momentami pozwala poznać trudy górniczej pracy – niskie chodniki – ale spokojnie nasi przewodnicy znają tajne przejścia, załóżcie wygodne pełne buty, tak jakbyście szli na dłuższy spacer – przypominają organizatorzy akcji.

Raz w roku, Zimowa Szkoła Magii otwiera swoje wrota dla młodych adeptów. Zabawa, nauka zaklęć i zdobywanie niesamowitych umiejętności, to czeka na wszystkich zwiedzających.

Atrakcje Zimowej Szkoły Magii:

– Nauka magicznych zaklęć.
– Niecodzienne doświadczenia.
– Turniej magicznej dyscypliny sportowej.
– Zwiedzanie Komnaty Eliksirów, Komnaty Wróżb i Komnaty Magicznych Stworzeń.
– Poszukiwanie ukrytego artefaktu.
– Przejażdżka magicznym pojazdem- Karlik Express.

Więcej informacji: www.sztolnialuiza.pl

Lodowisko Miejskie

Codziennie w godz. 10.00-21.00 (w godz. 13.00 – 14.00 przerwa techniczna)

W trakcie zimowych ferii działać będzie też miejskie lodowisko, które usytuowane jest przy ul. Powstańców Śląskich 4. Zabrzanie za wstęp na taflę zapłacą 2 zł. Tyle kosztuje godzinny bilet dla mieszkańców.

Goście spoza Zabrza za godzinę jazdy zapłacą 5 zł, a uprawnieni do zniżki – 3 zł. Korzystający z tafli mogą również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Ich wynajęcie kosztuje 7 zł.

Lodowisko ma 300 m kw. powierzchni. Realizator przedsięwzięcia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zapewnia, że korzystanie z niego jest bezpieczne. Pracownicy pilnują bowiem, by liczba jeżdżących na łyżwach gwarantowała zachowanie koniecznego w dobie epidemii koronawirusa dystansu.

Park Miliona Świateł

poniedziałki – Park i kasy są nieczynne, z wyjątkiem 14 lutego
wtorki, środy, czwartki – 16:00-20:00, ostatnie wejście o 19:00
piątki, soboty, niedziele – 15:00-21:00, ostatnie wejście o 20:00

Unikalny spektakl świetlno-muzyczny, który z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.W 22-hektarowym Kąpielisku Leśnym na zwiedzających czeka pełna ciekawych interaktywnych atrakcji i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu. Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. przyjazne, chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta. Czeka tu ogromny pałac Królowej, jak również zabawa na świetlistej karuzeli.

Dla amatorów śnieżnego szaleństwa przygotowano z kolei górkę do zjeżdżania. Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl. Kalejdoskop świateł i hipnotyzujące gwiazdy dostarczą niebywałych wrażeń, zaś harmonię zmieniających się barw i muzyki podziwiać będzie można z zewnątrz, jak i od środka. W kolorowej krainie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W specjalnie przygotowanym osłoniętym namiocie najmłodsze dzieci w podróż zabierze kolorowy Polarny Pociąg pilnowany przez uroczych strażników Królowej Śniegu – Świecące Polarne Niedźwiedzie. A na odważnych dorosłych czeka tron samej Królowej Śniegu.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here