czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Festiwal Polskiej Akcji Humanitarnej na Pl. Krakowskim

Polska Akcja Humanitarna świętuje 20-lecie swojej działalności w ramach Festiwalu Globalnego Lokalnie.

Jest to wydarzenie, które odbywać się będzie w 13 miejscowościach w Polsce, w których działają Aktywistki i Aktywiści PAH, uczestniczący w projekcie „Włącz się! Aktywizacja społeczności lokalnych na rzecz globalnej solidarności”. 

W Gliwicach odpowiedzialnymi za to wyjątkowe wydarzenie będą: Marta Jędryka-Plesińska – nauczyciel Gimnazjum nr 10 im. Paderewskiego w  Gliwicach i Magdalena Cieślak ze Stowarzyszenia Freedom For All.

Impreza organizowana 8 września, objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta i gliwickiego PWiK jest przedsięwzięciem adresowanym do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, niezależnie od wieku i zainteresowań. W namiocie festiwalowym  będzie można znaleźć takie atrakcje jak: rodzinna/drużynowa gra edukacyjna, czytanie bajek i kolorowanki dla dzieci, tematyczną wystawę edukacyjną, sklepik i punkt informacyjny PAH-u, plecenie dredów z włosów, malowanie twarzy, degustacja kawy, herbaty i czekolady Fair Trade.


Wszystkie aktywności dotyczą tematów globalnych, którymi zajmuje się PAH: dostęp do wody i żywności, edukacja, pomoc humanitarna, uchodźstwo. W czasie festiwalu będą dostępne różnorodne materiały edukacyjne i informacyjne. 

Celem Festiwalu jest podniesienie świadomości  o problemach globalnych, pokazanie im współzależności i powiązań pomiędzy ich codziennymi wyborami a życiem mieszkańców krajów rozwijających się. 

Festiwal w atrakcyjny sposób przekaże wiedzę, a także umożliwi uczestnikom i uczestniczkom podjęcie prostych działań i zobowiązań dążących do zmiany świata na lepsze. Chcemy dotrzeć do mieszkańców społeczności lokalnych i pokazać im ich osobisty wpływ na świat i umożliwić rozwinięcie postawy globalnej solidarności. 


Dzisiaj w Gliwicach objęło imprezę swoim patronatem.

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts