Wkrótce rusza kolejny etap modernizacji torowisk tramwajowych w Zabrzu. Dzisiaj w Ratuszu Miejskim w tej sprawie odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami spółki Tramwaje Śląskie oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Prace obejmą m.in. odcinki torowisk tramwajowych wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, Religi, Wolności od browaru do granicy z Rudą Śląską oraz odcinek rozpoczynający się na wysokości ul. Dygasińskiego do pętli tramwajowej w Mikulczycach.

– Zakres robót jest bardzo duży i dlatego ich realizacja została rozłożona na dwa lata – tłumaczy Grzegorz Janecki, główny inżynier miasta. – Roboty chcemy rozpocząć od centrum. Będzie to rejon ulicy Powstańców Śląskich i Religi – dodaje.

Planowana obecnie modernizacja to kontynuacja projektu, który realizowany był już w Zabrzu w ostatnich latach. Nowe torowiska pojawiły się wówczas między innymi wzdłuż ulic 3 Maja, Brysza, Bytomskiej oraz Wolności w Maciejowie.

Modernizacja torowisk w Zabrzu to element gigantycznego projektu realizowanego przy wsparciu środków unijnych przez spółkę Tramwaje Śląskie. Spory udział w finansowaniu inwestycji ma również miasto.

11 KOMENTARZE

  1. No to jak na Bytomskiej będą remontować ,powinni pochylić się nad przystankiem w okolicach US. Bo co to za luksus dla mieszkańców Zandki? Jeden przystanek NA PIASKACH jakieś nieporozumienie.

  2. Beda remontowac torowiska,a kiedy kamienice w ktorych mieszkaja ludzie a dachy przeciekaja i grzyb na scianach?Moze toby wzieli pod uwage

  3. Remont torowiska a odcinku od stacji benzynowej 123 ( statoil) aż do centrum. Jazda autem po nierównych płytach to dramat. Jeśli mogli wyremontować torowisko na całej długości w biskupicach to dlaczego do tej pory nie ogarneli centrum miasta? Mańka wolała miliony w stadion wsadzić zamiast ogarnąć centrum miasta. Nie wspominając o ulicach Piłsudskiego, Sobieskiego, de’Gaulle’a, Kochanowskiego po których jazda to koszmar.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here