Policjanci z Łabęd zatrzymali w niedzielę wieczorem nastolatka podejrzewanego o udział w podpaleniu namiotu należącego do 46-letniej bezdomnej kobiety. W wyniku podpalenia pokrzywdzona straciła wszystkie posiadane rzeczy osobiste.

Funkcjonariusze z IV Komisariatu zatrzymali w sprawie 14-latka, podejrzanego o to, że działając wspólnie z kolegami, dokonał umyślnego podpalenia namiotu, następstwem czego było jego całkowite spalenie oraz zniszczenie znajdujących się w jego wnętrzu rzeczy osobistych. Pokrzywdzona oszacowała swoje straty na 1000 złotych. Postępowanie prowadzi KP IV w Gliwicach.

 

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

źródło i foto: KMP Gliwice

87 KOMENTARZE

 1. Nie każdy kto chce wyjść z bezdomności (a chyba niewielu jest takich, którzy nie chcą) da sobie z tym radę sam. Potrzebna jest pomocna dłoń, której na próżno szukać wśród EGOISTÓW, którym miłość bliźniego kojarzy się wyłącznie ze „szkodą” i „pracowaniem na swoje życie”… To część komentarza dla wszystkich.

  Część komentarza dla tych, którzy uważają się za wierzących:
  Egoizm jest zaprzeczeniem wiary. Egoizm jest zamkniętą bramą do zbawienia. Ci, którzy uważają się za wierzących, a nie mają miłości do bliźniego (są egoistami) SĄ TAK NAPRAWDĘ OBŁUDNIKAMI I OSZUSTAMI. Oszukują siebie i Pana Boga.
  NIECH PAMIĘTAJĄ O TYM W GODZINIE TRWOGI, W KTÓREJ BĘDĄ PROSIĆ BOGA O TO CO IM SIĘ NIE NALEŻY…

 2. system taki działa w stanach i tworzy liste seksualnych przestepców pokazując gdzie mieszkaja itp … przez to Ci ludzie do konca zycia wiedzą że źle czynili a nie tylko przez głupi wyrok … bo co 14 latkowi zrobią ? kuratora dadzą ? nic wiecej …

 3. Wiekszosci przez glupote wlasna wola pic nie pracowac stac pod sklepem kiedys musieli miec dom rodzine i gdzie to maja czlowiek jak chcesz to naprawde wyjdzie z gowna ale wystarcza checi jest mi szkoda takich ludzi ale kazdy pracuje na swoje zycie .

 4. najlepiej jak by w takich przypadkach ujawniali personalia przestępców … i nie w celu wymierzenia sprawiedliwosci bo to byłoby nie zgodne z prawem ale sama świadomość że potem każdy wie byłaby karą

 5. Jest też napisane, że najważniejszym przykazaniem jest miłowanie Boga i bliźniego…
  Czy bezdomność bliźniego jest skutkiem naszej miłości do niego czy raczej brakiem miłości? Gdzie była pomoc wówczas gdy nie był jeszcze bezdomnym. Powtarzam raz jeszcze, że bezdomność ma różne przyczyny. Nie traktujmy wszystkich jak nierobów czy alkoholików. Ludzie tracą pracę w różny sposób. Często się załamują po utracie kogoś bliskiego, załamało się im życie, zostali oszukani czy okradzeni, stracili cały swój dorobek Najczęściej w alkoholizm wpadają wówczas gdy nie mają już dachu nad głową. Ale każdy egoista znajdzie sobie jakieś usprawiedliwienie, aby nie pomóc potrzebującemu.
  Panie Darku, gdyby to Pan był w potrzebie to pomógł by kto?
  Pomógł by sąsiad? Pomogła by sąsiadka? Pomogło by Państwo?…

 6. Każdy jest Panem własnego losu, wspierając bezdomnych pieniędzmi tylko ich przytwierdzamy do tego chodnika, przyzwyczajajom się, że nie trzeba pracować aby mieć pełen żołądek i czasem coś wypić.
  W bibli jest napisane: kto nie chce pracować, nie powinien też jeść.

 7. „Pani” jest panem. ☺ To, że są ośrodki dla bezdomnych JEST WSTYDEM dla Państwa i dowodem braku solidarności w społeczeństwie. W Państwie, w którym większość obywateli to chrześcijanie, nie powinno być ludzi bezdomnych!

 8. Nie zgadzam się z Panem. Z tego co wiem są ośrodki dla bezdomnych tylko w tych ośrodkach są „niestety” określone zasady, których wystarczy przestrzegać. Nam pieniędzy za darmo tez nikt nie da a jak taka osoba woli pić zamiast przestrzegać regulaminu to już jest jej problem

 9. Małgorzata Maria to jest nasladowanie rodzicow i otoczenia, ale jezeli rodzice na wszystko pozwalaja to znaczy ze dziecko moze, pozbawilo kobiety wszystkiego co miala bo rodzice nie wykszatalcili w nim zadnych wartosci szacunku do takich ludzi, do rodzicow tez pewnie go nie ma

 10. padło bardzo ważne pytanie p. Aleksander Grodecki JAK POMÓC TEJ KOBIECIE, w kwestii gówniarza, plakat na kazdym autobusie i godziny społeczne przez rok do wypracowania w schronisku Brata Alberta

 11. W ramach zadośćuczynienia chłopak powinien własnymi rekami odpracować ten 1000 zł i dodatkowo sam odkupić jej namiot. Najlepiej przy rozładunku ciężarówek na placach budowy.

 12. Człowiek kimkolwiek by był NIE JEST „ŚMIECIEM”…
  Możemy potępiać złe uczynki człowieka, a nawet mamy do tego prawo. Nie możemy jednak potępiać człowieka, bo osądzenie człowieka jest wyłączną kompetencją Pana Boga.
  Sąd ziemski również nie potępia człowieka, a potępia (osądza) tylko jego złe uczynki (przestępstwa czy wykroczenia) To dla niewierzących…

 13. To, że wśród nas są ludzie bezdomni świadczy o naszym „chrześcijaństwie”.W wielu domach mówi się, że bezdomni to „menele”, alkoholicy, narkomani, ludzie gorsi. Dzieci słuchają takich „mądrych” rodziców i mamy potem efekty miłości do bliźniego (tu podpalenie namiotu). Ci głupi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że sami mogą zostać bezdomnymi. Bezdomność ma różne przyczyny, nie zawsze jej podłożem jest patologia społeczna (alkoholizm, narkomania, nieróbstwo, znęcanie się nad rodziną).
  Patologią jest to, że nie ma żadnego programu ochrony przed bezdomnością, a jeżeli ktoś zostanie już bez dachu nad głową to pomoże kto?
  Pomoc społeczna jest źle adresowana. Pomaga się tym, którzy mają mało, a nie pomaga się tym którzy nic nie mają. Moim zdaniem najpierw powinno się pomagać tym, którzy nic nie mają a dopiero później tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej (mają mało, ale nie są zagrożeni utratą mieszkania). Podobnie jak to ma miejsce w przypadku wypadku, w którym jest wielu rannych. Najpierw ratownicy medyczni ustalają najbardziej poszkodowanych, którzy muszą uzyskać pomoc w pierwszej kolejności, a inni mogą poczekać.
  Nawoływanie do zemsty na podpalaczu, podżeganie do popełnienia przestępstwa, do samosądu jest tu co najmniej nie na miejscu i również świadczy o Waszym „chrześcijaństwie” drodzy Komentatorzy.
  Pod moim komentarzem jak zwykle pojawi się wiele głupich wpisów, tak więc popisujcie się swoją głupotą i miłością do bliźniego…

 14. Niema wytłumaczenia za to co zrobił, powinien zostać poddany wysokiej każe, 25 lat dla gnoja.
  W Ameryce by dostał podwójną karę śmierci i 150 lat więzienia.
  Jego rodzice powinni się wstydzić, gnuj ma szczęście ze go nie mam pod ręką.

 15. Żaklina Kacprzyk raczej patologiczne najbliższe środowisko, dzieci uczą sie przez modelowanie – jaki ojciec, taki syn. To, co mówisz do dziecka ma znacznie mniejsze znaczenie niż to, co robisz.

 16. ostatnio byłam świadkiem jak grupa 8-9 latków rzucała kamieniami w niepełnosprawnego mężczyznę, nikt poza mną nie zareagował, do sytuacji doszło koło parku chopina popołudniu …

 17. Powinni pozbierać w jedno miejsce wszystkie jego smartfony, tablety, markowe ciuchy, i wszystko co lubi i popalić tak jak namiot. A zostawić tylko książki i plan lekcji to by może smarkacz troszkę zmadrzal, chociaż wątpię

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here