W mieszkaniu 51-letniego gliwiczanina policjanci znaleźli pokaźny skład amunicji. Mężczyzna trzymał w domu kilkaset zapalników, pociski artyleryjskie, granat , naboje, łuski, a także inne podejrzane przedmioty. Ewakuowano lokatorów 27 mieszkań. Większość z nich, na czas nocnych działań, udała się do rodzin. Innym zaproponowano noclegi w hotelu.

Gliwice. Mężczyzna zagroził, że wysadzi kamienicę.
Gliwice. Mężczyzna zagroził, że wysadzi kamienicę.

W sobotę, 23 kwietnia policjanci z gliwickiej „dwójki” uzyskali informację, z której wynikało, że pewien mieszkaniec kamienicy przy ul. Gierymskiego zagroził drugiej osobie wysadzeniem budynku. Wstępne sprawdzenie informacji nie pozostawiało wątpliwości. Należało działać szybko i dyskretnie. Wskazany mężczyzna był już w przeszłości karany za posiadanie broni i amunicji. Groźba była więc realna.

Około 18:00 kryminalni z II komisariatu zatrzymali 51-letniego mężczyznę, obyło się bez rozwiązań siłowych. Został zatrzymany w mieszkaniu, był zaskoczony widokiem policjantów. W jego mieszkaniu oraz pomieszczeniach piwnicznych znaleziono m.in. 101 sztuk amunicji w postaci różnego rodzaju  i kalibru, 208 sztuk zapalników czołowych, 6 spłonek oraz 3 pociski kal. 76 mm wypełnione smołą, 2 pociski kal. 67 mm bez zapalnika i materiału wybuchowego oraz pocisk artyleryjski kaliber 78 mm, zawierający czarną substancje bez zapalnika i 1 granat bez ładunku. Cały arsenał, jaki znaleźli kryminalni, został zabezpieczony z udziałem policyjnych pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Pirotechnicznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zatrzymany mieszkaniec Gliwic trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Dziś o jego losach zadecyduje prokurator. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

źródło i foto: KMP Gliwice

 

 

8 KOMENTARZE

  1. A może przygotowywał się do wojny? Mógłby lepiej gromadzić pociski balistyczne z głowicami atomowymi wraz w wyrzutniami i systemem naprowadzania… Mamy takie czasy niebezpieczne…☺☺☺

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here