Na najbliższej sesji, Rada Miasta będzie głosowała uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Środki pieniężne zostały zabezpieczone w budżecie miasta Gliwice na 2016 r. i mają zostać przeznaczone na zakup wyposażenia dodatkowego hali widowiskowo sportowej w Gliwicach. Powyższy wkład wnosi miasto Gliwice i obejmuje w zamian 60 000 udziałów po 500 złotych każdy.

Środki te zostaną przez Spółkę wykorzystane na zakup niezbędnego wyposażenia dodatkowego hali, które pozwoli na przekazanie do użytku w pełni funkcjonalnego obiektu, zgodnie z treścią Porozumienia Technicznego zawartego w dniu 22 lutego 2013 r. pomiędzy Miastem Gliwice a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach. Spółka działając na zlecenie i w imieniu Miasta Gliwice wykonuje zadania inwestora w odniesieniu do inwestycji pn. budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach. W ramach powierzonych obowiązków Spółka m.in. prowadzi postępowania przetargowe na zakup towarów lub usług. Podczas czwartkowej sesji, radni zadecydują czy przekażą odpowiednie środki PWiK.

Budowana przy ul. Akademickiej Hala Gliwice będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Inwestycja o wartości 320 mln zł ma być gotowa w 2017 r. Będą mogły odbywać się w niej koncerty, targi, kongresy oraz zawody sportowe rangi krajowej, europejskiej i światowej.

źródło i foto: infogliwice.pl 

41 KOMENTARZE

 1. A po co? Teatr niech sam sobie zarobi, przecież może podnieść ceny biletów do 400 zł za sztukę 😉 Pomnik Prezia jest ważniejszy od jakiegoś tam „podrzędnego teatrzyku” z 60letną tradycją…

 2. Hej Dzisiaj w Gliwicach, może napiszcie, że te 30 mln to nie są extra pieniądze tylko ten wydatek był planowany od razu. Zostawili wyposażenie jako ostatnie zadanie na koniec bo z uwagi na długi czas realizacji inwestycji robienie zakupów i szczegółowe planowanie wydatków, które miały być poniesione za lat kilka — nie miało sensu wtedy.
  Jak się mylę to mnie poprawcie.

 3. Ej ludzie… od 2009 roku grupa ludzi w Gliwicach o tym głośno mówiła… w międzyczasie były wybory 2010, 2014… i zdaje się że te 2018 roku też wygra Frankiewicz… wiecie czemu? Bo ja wiem 🙂

 4. Ludzie! Prezydent to robi dla Was z miłości…
  Doceńcie to i zacznijcie narzekać, że jest dobrze…☺☺☺
  Prezydent wie lepiej od Was, co dla Was będzie dobre…☺☺☺

 5. Ludzie! Prezydent to robi dla Was z miłości…
  Doceńcie to i zacznijcie narzekać, że jest dobrze…☺☺☺
  Prezydent wie lepiej od Was, co dla Was będzie dobre…☺☺☺

 6. Co to te „marne” 30 milionów w porównaniu z kosztami utrzymania tego obiektu…
  Jeszcze zobaczycie ile miasto będzie dopłacać co roku do tego „interesu”…

 7. Ta. Prezio się bawi. Z pewnością robi to tylko i wyłącznie dla siebie. Wprowadzi sie tam. Z pewnością robi to tylko i wyłącznie na złość przedmówcom malkontentom. Trzeba było zostawić zdewastowany, obesrany przez kulturalnych imprezowiczów i upsztrzony flachami pustymi i innymi śmieciami poimprezowymi stadion a w zasadzie jego ruiny i wtedy by było przepięknie i normalnie. Ludzie… wstyd. Cokolwiek Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here