Główna siedziba Poczty Polskiej w Gliwicach zostanie przeniesiona z historycznego gmachu przy ul. Dolnych Wałów na ul. Zwycięstwa, do budynku naprzeciwko Urzędu Miejskiego. Otwarcie nowej placówki planowane jest na październik.

W zabytkowym budynku przy ul. Dolnych Wałów 8 (wybudowanym w latach 1903–1906), który został zakupiony przez katowicką spółkę DL Invest Group, nie będzie już poczty – taką informację otrzymaliśmy z biura prasowego Poczty Polskiej. Placówka pocztowa Gliwice 1 przeniesie się kilka ulic dalej, do budynku przy ul. Zwycięstwa 28. Początkowo wszystko wskazywało na to, że poczta przeniesie się tylko na czas remontu (DL Invest Group podjęła się rewitalizacji historycznego gmachu).

Poczta Polska dba o podwyższanie standardu i poprawę warunków obsługi klientów w placówce pocztowej Gliwice 1. Lokal przy ul. Zwycięstwa 28 zapewni dużo dogodniejszy dostęp klientom. Ma większą powierzchnię niż ta, która byłaby do dyspozycji, gdybyśmy pozostali w poprzedniej lokalizacji. Ponadto będzie więcej stanowisk obsługi klienta i więcej miejsc parkingowych – napisano w komunikacie nadesłanym do redakcji „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – GLIWICE”.

Nowa lokalizacja ma być też korzystniejsza ze względów biznesowych. – Zwycięstwa to główna ulica miasta, która jest wizytówką Gliwic. Nowa siedziba placówki pocztowej usytuowana będzie w pobliżu Urzędu Miejskiego, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, banków i obiektów handlowo-usługowych– czytamy dalej w komunikacie Poczty Polskiej.

Godziny pracy urzędu pocztowego nie zmienią się, ale klienci posiadający skrytki pocztowe będą mieli do nich całodobowy dostęp, czego wcześniej nie było. Nowa siedziba poczty przy ul. Zwycięstwa 28 ma być otwarta w październiku. Do tego czasu placówka działać będzie przy ul. Dolnych Wałów 8.

źródło: UM Gliwce

50 KOMENTARZE

  1. Dobrze że inpost padł i wreszcie skończy się latanie po listy na drugi koniec miasta do rozpadającej się budki z jajami i z lepem na muchy. Dzieki inpostowi zaczolem doceniac Poczte Polska i zycze pracownikom Poczty wszystkiego najlepszego w nowej siedzibie

  2. Wreszcie Poczta zaczeła dbać o klienta i z tego syfu jaki był na dolnych walow po tylu latach wyszla. Z pewnością powstanie piękna placówka.

  3. Zwycięstwa to jedna z najpiękniejszych ulic w Polsce, dzięki Poczcie jeszcze bardziej zyska. Brawo słuszna i odważna decyzja. A budynek na Dolnych Wałów wymaga potężnego remontu, ale miejsce już nie to.

  4. Jest winda, dzieci, wózki, rodziny wejdę i każdy kto będzie chciał wejdźcie. Auto zaparkuje na bezpłatnym parkingu na ulicy Barbary. Poczta Główna będzie w nowej odsłonie. Dla wszystkich uważam na +

  5. Czy będzie pochylnia dla wózków dziecięcych??? Do tej pory ani w budynku poczty na Dolnych Wałów ani w banku na Zwycięstwa były tylko SCHODY (w banku wprawdzie była platforma przyschodowa, ale tylko dla niepełnosprawnych, a jej uruchomienie to kosmos). Czy nadal trzeba będzie wciągać wózki po schodach??

  6. Jak zawsze i wszędzie mniej niż połowa. Tak samo jak w Biedronkach (najczęściej jedna kasa czynna, a reszta kas to atrapy, czasem uruchamiane gdy trafi się „upierdliwy klient”, który ma tupet pytać dlaczego tylko jedna kasa jest czynna)…☺

  7. nie chodzi o wygodę tylko – żebym nie została zle zrozumiana; czasem – nie – często znalezienie miejsca w centrum ad hoc to cud… wiec TAK parking jest WAZNY i przestańmy piętnować za takie „udogodnienia” – co z inwalidami ???

  8. W bankach obsługa klienta jest dużo bardziej ślamazarna niż na Poczcie Głównej. Zrobienie przelewu na Poczcie Głównej trwa około dwa razy krócej (łącznie z czasem straconym w kolejce) niż w bankach (tych, które sprawdziłem)…☺

  9. Wielu ludzi chciałoby taką pracę mieć więc już nie mów, że jest taka ciężka. Są niemiłe Panie, ale są też miłe więc nie można wkładać ludzi do jednego wora.

  10. Ja tam chodzę i robię opłaty co.miesiąc o mie widzę aby Panie były nie miłe trzeba się dobrze przyjrzeć aby zobaczyć jaką one mają pracę siedząc 8 godzin przy komputerze i klikając w klawiszki bez przerwy na to upierdliwy klient a po mimo wszystko są miłe więc jak komuś nie pasuje poczta to można przez kuriera ot

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here