W dawnym budynku MDK przy ul. Rybnickiej 29 trwa  generalny remont. Obiekt z lat 20. XX wieku zostanie zmodernizowany i zaadaptowany na potrzeby Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Niedawno przy ul. Rybnickiej 27 zakończyła się modernizacja zabytkowej willi Neumanna, nowej siedziby PWiK. Teraz przyszedł czas na kolejną willę, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie.

gli01-662x496-662x496

Po zakończeniu modernizacji willa przy ul. Rybnickiej  29 zachowa swój eklektyczny charakter, wzbogacony o nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania. Pojawią się m.in. instalacje teletechniczne, klimatyzacja, mechaniczna wentylacja oraz reprezentacyjna klatka schodowa z windą. Zaadaptowane zostanie również poddasze. Zmieni się też przestrzeń wokół willi – pojawi się patio, które połączy willę z ogrodem, nowa roślinność i miejsca parkingowe. Zmieni się lokalizacja głównego wejścia do budynku.

rybnicka3

Zakończyły się prace konstrukcyjne wewnątrz budynku i pogłębianie piwnic, na finiszu jest wzmacnianie fundamentów. Obecnie wykonujemy roboty związane z wyburzeniami ścian i murowaniem nowych oraz ich izolacją, a także prace związane budową szybu windy. Równocześnie trwa budowa parkingu. Według umowy modernizacja powinna się zakończyć w kwietniu 2017 r. – powiedziała „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Jadwiga Ozgowicz z biura gliwickiej podstrefy KSSE.

rybnicka4

3 i 4 kondygnacja zostanie zaadaptowana na siedzibę biura gliwickiej podstrefy – przestrzeń zostanie dostosowana do potrzeb biurowych, powstanie m.in. duża sala konferencyjna. Na pierwszej kondygnacji prawdopodobnie powstanie ”klub inwestora”. 180 m2 powierzchni na kondygnacji 2 zostanie przeznaczone pod wynajem, na potrzeby biur. Koncepcję rewaloryzacji i adaptacji na cele biurowo-usługowe willi opracowała krakowska pracownia 9780 Architekci.

gli06-662x662-662x662

 

źródło: UM Gliwice

6 KOMENTARZE

  1. Czyli tak. Cała kultura w Gliwicach upada. Ośrodki które zagospodarowywały młodzież też upadają. Miejsca gdzie można było zdobyć tą prawdziwą przydatną wiedzę i umiejętności przestają istnieć. Miejsca gdzie można było miło spędzić czas upadły. No ale za to mamy imprezy w stylu spacery z psami mamy wspaniałe drogie lokale. Jasny gwint w tym mieście poza palmiarnią nie ma dosłownie nic. Zostało tylko kino w forum i ruiny teatru w których jako gnojek ganiałem kreta jak mnie cisnął. Miasto sukcesu…czyjego ? Chyba tylko prezia i spółki.

  2. Gliwice -miasto bez kultury. Car Zygmunt doprowadza to miasto do ruiny. Później dziwić się że młodzież zamienia się w chuliganów i bandytów skoro zamyka się domy kultury. Niestety,ale Zygmuś zza tych swoich grubych okularów nie widzi że Gliwice stają się najbrzydszym miastem na Śląsku.

  3. Organizowano tam też półkolonie .Amy dziewczyny uczyłyśmy się szyć na maszynie, robić wykroje sukienek. A teraz to chyba tylko babcie mogą coś nauczyć .Lepiej narzekać na dzieci z blokowisk niż im zorganizować zajęcia rozbudzające ich wyobrażnie i kreatywność.

  4. Jasne, kombinatorom wille a dzieciom może jakieś bunkry lub pustostany w ruinach !!!. Przez wiele lat uczęszczałem do tego MDK zwanego wówczas Stacja Młodego Technika do pracowni fotograficznej,modelarskiej oraz szkutniczej czy biologicznej. Młodzież waliła tam z całego miasta na zajęcia. Czy włodarzom naszego miasta nie jest wstyd ???

  5. A ja tam kiedyś chodziłem do pracowni elektronicznej, modelarstwa samolotowego i okrętowego, a także do pracowni fotograficznej.
    W tym MDK był też świetny zespół wokalno – taneczny, z którym czasami jeździłem na dalekie wycieczki autokarem z „Orbisu”.
    Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez bardzo dobrych instruktorów można się było bardzo dużo nauczyć (dużo więcej niż w szkole). To były wspaniałe czasy…☺

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here