Start na gliwickim Rynku, meta – na terenie Giełdy Samochodowej, a po drodze walka o punkty. Już 23 kwietnia w Gliwicach odbędzie się IV edycja Rowerowej Gry Miejskiej!

Promocja aktywności fizycznej, bezpiecznego poruszania się rowerem oraz ciekawych punktów na mapie naszego  miasta – to główne założenia imprezy. W „planszę” gry zamienią się… Gliwice. W różnych punktach miasta wyznaczone zostaną tzw. bazy. Zadaniem uczestników będzie dotarcie do jak największej liczby baz i zdobycie pieczątek na karcie gry. Zabawa rozpocznie się o godz. 9:00 na  gliwickim Rynku, a zakończy o godz. 13.00 na terenie Giełdy Samochodowej przy ul. Kujawskiej. Wygrywa ten, kto uzbiera jak najwięcej punktów i dotrze do mety przed wyznaczoną godziną.

miejska_gra_gliwice

Na zakończenie gry, na terenie giełdy przewidziane są dodatkowe atrakcje – piknik rodzinny. Na scenie zaprezentują się  najlepsze zespoły muzyczne Młodzieżowego Domu Kultury, policjanci gliwickiej Komendy w atrakcyjnej formie przybliżą zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, a Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo rowerów i przeprowadzi akcję ich znakowania.

– W związku z tym, że w tym roku gra będzie miała finał na terenie giełdy samochodowej, nadarza się świetna okazja, by przy okazji zorganizować kiermasz rowerowy – zapowiada Marzena Sosnowska, rzecznik Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który jest partnerem wydarzenia. W sobotę 23 kwietnia MZUK udostępni zainteresowanym przedsiębiorcom potrzebną infrastrukturę. – Zapraszamy do współpracy sklepy, komisy, serwisy rowerowe. Czekamy szczególnie na sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają rowery i rowerki dla dzieci, kaski, ubrania, akcesoria – dodaje Sosnowska. Szczegółowe informacje zainteresowani uzyskają bezpośrednio w biurze giełdy, mailowo: giełda@mzuk.ploraz pod numerem  tel. 32/335 61 58; 32 331 21 24.

 

źródło: UM Gliwice

 

5 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here