W poniedziałek, 2 maja już po raz drugi zorganizowano „Gliwicki Dzień Flagi”. W zeszłym roku w przedsięwzięciu uczestniczyły Rady Osiedli: Trynek, Szobiszowice, Zatorze oraz Stowarzyszenie Gliwiccy Patrioci. Rozdano wtedy mieszkańcom 900 flag.

W tym dołączyły także osiedla Baildona, Stare Gliwice oraz Śródmieście. Wsparcia udzieliły Stowarzyszenia i grupy nieformalne: Gliwiccy Patrioci, Polska Wolności, Konspiracyjne Wojsko Polskie – Gliwice, OSOM Gliwice oraz Związek Strzelecki Rzeczypospolitej. Flagi rozdawano także na Obrońców Pokoju, w Łabędach i na Koperniku oraz Sikorniku. Łącznie rozdysponowano 2700 flag!

– Spotkaliśmy się z bardzo przyjaznym odbiorem i dużym zainteresowaniem akcją, zabrakło nam flag, a zapotrzebowanie na nie było ogromne. – mówi Łukasz Chmielewski, przewodniczący zarządu osiedla Trynek.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Gliwice ze środków będących w dyspozycji Rad Osiedli.

8 KOMENTARZE

  1. JaśRaul też rozdawał. Akcja bardzo udana, choć było 2700szt.to i tak zabrakło. Za rok wracamy z większą ilością flag jak i osób rozdających – Dziękuję Wszystkim za poświęcony czas,ale warto było!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here