Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała prestiżowy ranking szkół wyższych. Inżynieria środowiska na Politechnice Śląskiej okazała się najlepszym tego typu kierunkiem w całym kraju!

Politechnika Śląska w ogólnopolskim rankingu uczelni akademickich uplasowała się na 19 miejscu (w 2015 roku była na 22 miejscu). W grupie uczelni technicznych gliwicka politechnika obroniła pozycję sprzed roku i zajęła wysokie 7. miejsce.

Osobno klasyfikowane były poszczególne kierunki studiów. Inżynieria środowiska okazała się bezkonkurencyjna na tle wszystkich innych polskich szkół wyższych – kierunek Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki zdobył zasłużone 1. miejsce. Dobrze wypadła też architektura i urbanistyka (4. miejsce w Polsce) i elektrotechnika (4. miejsce w Polsce).

Ranking Perspektywy 2016 oceniał prestiż uczelni wśród pracodawców, prestiż według kadry akademickiej, innowacyjność, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie, efektywność naukową i publikacje w latach 2011‒2015. Zestawienie szkół wyższych zostało zweryfikowane przez prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

źródło: UM

18 KOMENTARZE

  1. Prawda jest taka, że nawet najlepsza uczelnia nie da gwarancji zatrudnienia po studiach. Patrząc po poniższych komentarzach mam wrażenie, że niektórzy takiej gwarancji by chcieli.
    @ppm8: Miałem przyjemność poznać ludzi, którzy w Gliwicach pracują w jednej z firm produkcyjnych. Praca fizyczna, oni po zawodówce, zarabiali 3 tys. zł na rękę. Praca po 8 godzin dziennie. Myślę, że źle wybrałeś ścieżkę edukacji. A może po prostu oni lepiej zadbali o swoją.

  2. co za brednie. jaki najlepszy. płaca marna po studiach i cieżki rynek. studia bez sensu. nie ma zapotrziebowania na takich specjalistów. Musiałem zmienić działkę na IT bo tak co max 2 tyś na rękę można dostać a i IT pod 3 tyś na rtękę

  3. Najlepszy kierunek w Polsce, a niektórzy i tak wybiorą jakąś Wyższą Szkołę Techniczną w Kozłowie Dolnym, bo łatwiej…

  4. Można sobie tak pochlebiać lecz uczelnia i tak jest słaba. Brakuje pieniędzy i widać to gołym okiem na pewnych kierunkach. Szkoda, że to się ukrywa i nie mówi się o tym (zwłaszcza kandydatom przy rekrutacji).

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here