Powiadamiam wszystkich miłośników Melpomeny, że pogłoski o śmierci, czy też „zabijaniu” tutejszego teatru są przedwczesne i z całą pewnością przesadzone. Teatr w Gliwicach trwa w służbie i ku uciesze jego mieszkańców od 120 lat i, śmiem twierdzić, najlepsze lata ma jeszcze przed sobą. Tym, którzy niczym prorok Jeremiasz,  głoszą jego upadek i spustoszenie, odpowiadam – jesteście w błędzie. Przypisywanie mi wrogich zamiarów wobec jednej z najważniejszych miejskich instytucji kultury jest zwykłym nadużyciem. Te i inne potwarze godzą w moje dobre imię,  które starałem się budować służąc kulturze, a nie ją burząc. A zatem raz jeszcze przekażę to, co od września ubiegłego roku podkreślałem w rozmowach z pracownikami i innymi zainteresowanymi – ani moim, ani władz miasta zamiarem i celem nie była i nie jest likwidacja gliwickiego teatru. Przeciwnie. Dlatego wszystkim gorącym głowom proponuję,  aby nim zaczną wieszczyć teatralną apokalipsę – na chłodno ocenili faktyczny stan Gliwickiego Teatru Muzycznego, bez oglądania się na ten czy inny partykularny interes, bez popadania w obłęd teorii spiskowych. Wyjaśniam, że podjąłem się zadania naprawy tutejszego teatru dla dobra miasta, a nie własnej glorii, gdyż miałem świadomość, że ta praca przysporzy mi jedynie wrogów i siwych włosów. Jestem jednak przekonany, iż z pomocą życzliwych i utalentowanych osób uda mi się tę trudną misję zrealizować, z pożytkiem dla Gliwic, gliwiczan i wszystkich ludzi kultury w Polsce. Biorę za nią całkowitą odpowiedzialność. O szczegółach programu artystycznego oraz planach organizacyjnych wypowiem się w maju bieżącego roku, czyli pod koniec trwającego sezonu teatralnego.

Grzegorz Krawczyk, dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego i Muzeum w Gliwicach

Gliwice, 25 kwietnia 2016 r.

 

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku

10 KOMENTARZE

  1. Jaki bank… przecież wszystkie pieniądze idą na Podium. .. to było jasne, że ta inwestycja pochłonie krocie, a krocie trzeba przecież skądś wziąć. Porażka! !!

  2. Lejesz wode kolego a muzykę w teatrze to pewnie z magnetofonu bedziesz puszczal a moze jakis znajomy dj…..

  3. Mam nadzieję, że będzie tak jak p.dyrektor mówi. Liczę na to, że teatr te najlepsze lata w naszym mieście ma jeszcze przed sobą i mam nadzieję, że nastąpią one za mojego życia;)

  4. Ten człowiek nie potrafi nawet napisać oświadczenia. Język polski z pewnością nie jest jego mocną stroną…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here