Jak podaje TVN24 mieszkaniec Gliwic złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premier Beatę Szydło oraz jej współpracowników. Ma ono związek z odmową publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

– Wpłynęło do nas zawiadomienie mieszkańca Gliwic w sprawie popełnienia przestępstwa przez premier Beatę Szydło i jej współpracowników. Dotyczy zaniechania publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego – poinformował Janusz Sochacki, szef prokuratury okręgowej w Gliwicach. – Przekazaliśmy tę sprawę do prokuratury Warszawa Śródmieście ze względu na właściwość miejsca ewentualnego popełnienia przestępstwa – zaznaczył.

W zawiadomieniu wymienieni są także: szefowa KPRM Beata Kempa, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusinek i wiceprezesi – Robert Brochocki i Tomasz Dobrowolski. Sprawa dotyczy braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. TK orzekł wówczas, że kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa PiS jest niekonstytucyjnych. Premier Beata Szydło poinformowała, że podległe jej Rządowe Centrum Legislacji nie opublikuje w Dzienniku Ustaw orzeczenia.

80 KOMENTARZE

  1. Ten Koles to Taki pedal koledzy go wczoraj zerzneli w dupe na osiedlu bo kapowal na kolegow a ten postanowil sie zemscic i padlo na premier tyle na temat ..pz cwel

  2. Wypowiem sie póki jeszcze mamy wolność słowa! A nie wiadomo jak dlugo ona potrwa.ja jako obywatel tego kraju popieram dzialania Gliwiczanina . i podziwiam Go,bo nie wiadomo jak dlugo bd mial spokój 🙂 nie wiem jak mozna pozwolic na jawne lamanie prawa,a co gorsze na obrazanie Nas.nie czuje sie glupkiem,Polakiem gorszego sortu ani debilem czy zdrajca jak to ma w zwyczaju wyliczac Pan Kaczynski i Pani Pawlowicz..

  3. A właśnie gościu nie zrobił referendum w Gliwicach czy może nas reprezentować w Warszawie na tym ich wiecu. Zlinczować go na placu Krakowskim

  4. Jak widze ludzi którzy popierają UE i mieszają sie w sprawy Polski to opadają mi ręce,większość obywateli wybrało rząd który przejmuje sie interesem Polaków,a jak ktoś chce być europejczykiem to sugeruje zrzec sie obywatelstwa,i zamieszkać w Brukseli…a przepraszam po 8 latach rządów poprzedniej ekipy,po sprzedaniu dobytku całego życia (czyli kawalerki i mebli z Ikei)może starczy na bilet lotniczy do tych rozwiniętych,płynących miodem,mlekiem i demokracja krajów zachodniej europy 🙂

  5. @dzisiaj w gliwicach moze taki jakis news o uchodzcach przejezdajacych przez gliwice? Bo 4 radiowozy eskortujace 2 autobusy pelne ludzi ciemniejszej karnacji to chyba nie kibickowskie sprawy

  6. Niestety w Gliwicach ludzi związanych z POprzenim rządem i Nowoczesną wizją POlski nie brakuje.Klika ma się tu świetnie to i jej żołnierze się czasem uaktywnią.

  7. Komisja wenecka wyraźnie napisała , że za TK winę ponosi poprzedni i teraźniejszy rząd . Ale kodowca-android ma zakodowane ,że ten ,no i z nim nie porozmawiasz.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here