spot_img

GM przenosi produkcję z Niemiec do Gliwic

Jak podaje Gazeta Wyborcza powołując się na niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, koncern General Motors planuje przenieść jedną trzecią produkcji modelu Opel Astra z niemieckiej fabryki w Ruesselsheim do Gliwic.

 

Gazeta powołuje się na list prezesa zarządu Opla Karla-Friedricha Strackego, który w zeszłą środę mieli otrzymać pracownicy spółki. W liście Stracke przypomina, że sprzedaż Opla w Europie w styczniu i lutym tego roku spadła o 20 proc., a udział marki w rynku zmniejszył się z 7 do 6 proc. 

Aby znów osiągać zyski, spółka musi dostosować swoje zdolności produkcyjne do nowej sytuacji – jak pisze „FAZ” – Na polecenie amerykańskiego właściciela, koncernu General Motors, szef Opla Stracke chce przenieść stąd część produkcji najważniejszego (…), kompaktowego modelu Astra do Polski” – napisał niemiecki dziennik.

Według gazety z 30 tysięcy modeli Astra, które rocznie produkowane są w Ruesselsheim, 10 tysięcy ma powstawać wkrótce w fabryce w Gliwicach.

Pod koniec marca prasa w USA i Niemczech informowała, że GM chce wyprowadzić spółkę Opel na prostą, zamykając fabryki w niemieckim Bochum i brytyjskim Ellesmere Port, jednocześnie zwiększając produkcję w krajach o niższych kosztach, w tym w Polsce.

 


źródło: Wyborcza.biz
foto: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts