Górnik 1-1 Korona. Zobacz SKRÓT oraz podsumowanie

W meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik zremisował z Koroną Kielce 1:1. Górnicy zaczęli bardzo dobrze, ze sporem animuszem atakując bramkę rywali.

Podsumowanie

W 3. minucie meczu Damian Rasak świetnie dograł do Kanjiego Okunuki, który umieścił piłkę w siatce rywali. Radość przerwała analiza, po której okazało się, że Japończyk był na pozycji spalonej. Po kilkunastu minutach przewagi Górnika to jednak goście mieli powody do radości. Wszystko za sprawą skutecznego kontrataku lewą stroną boiska, zakończonego celnym strzałem Jakuba Łukowskiego. Próby doprowadzenia do wyrównania jeszcze przed przerwą nie przyniosły skutku. Akcje zabrzan nie były już tak dynamiczne, co zapewne było pochodną straconego gola.

Podobnie było w początkowych minutach po zmianie stron. Trener Jan Urban próbował zmienić obraz gry wprowadzając nowych piłkarzy: Pawła Olkowskiego, Mateusza Cholewiaka, czy Piotra Krawczyka. Właśnie ten ostatni został bohaterem akcji z 66. minut, kiedy to po nieudanym rzucie rożnym Korony zabrzanie wyprowadzili kontratak. Trójkowa akcja: Olkowski – Podolski – Krawczyk dała 14 – krotnym Mistrzom Polski wyrównanie i nadzieję na końcowy sukces. Górnicy przyśpieszyli, przeprowadzili sporo ataków, choć niestety żaden nie przyniósł upragnionej bramki. Ostatecznie Górnik zremisował z Koroną 1:1, co niestety w żadnym stopniu nie poprawiło bardzo trudnej sytuacji „Trójkolorowych”.