Górnik Zabrze zdobył Mistrzostwo Polski! Nie ma sobie równych!

Stegu Arena w Opolu wyłoniła aktualnych medalistów Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Na najwyższym stopniu podium znalazł się SPR Górnik ZabrzeSrebro powędrowało do Gwardii II Opole. Brąz wywalczyło KS VIVE Kielce.

W sezonie 2022/2023 Górnik Zabrze nie miał sobie równych. Tegoroczny finał Mistrzostw Polski od pierwszych minut toczył się pod dyktando złotego medalisty. Gwardia mimo, że była gospodarzem turnieju i grała we własnej hali już w pierwszym kwadransie była w sporych tarapatach. Zegar w Stegu Arenie wskazywał wynik 3:10. Gwardziści mieli olbrzymi problem ze zdobywaniem bramek, a po 20 minutach mieli ich na koncie zaledwie cztery. Rywal o osiem więcej. Dalsze minuty meczu nie przyniosły zwrotu akcji. Górnik dominował od początku do końca i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Dużo więcej emocji dostarczył kibicom mecz o brązowy medal MP. W małym finale stanęli na przeciwko siebie Port Service Wybrzeże I Gdańsk i KS VIVE Kielce. Mecz toczył się w zabójczym tempie i mógł się podobać. Obie ekipy grały skutecznie i widowiskowo. W pierwszej części meczu padło 39 bramek. Vive do przerwy prowadziło, ale minimalnie /20:19/. Po zmianie stron kluczowy był pierwszy kwadrans. Kielczanie wypracowali sobie w tym czasie pięciobramkowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Patryka Wasiaka. Młodzieżowy reprezentant Polski aż sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Wybrzeże rozpoczęło pogoń za medalem i na pięć minut przed końcem zbliżyli się do Vive na 2 bramki. To było wszystko na co pozwolili zawodnicy Aleksandra Litowskiego. Vive ostatecznie pokonało Port Service 40:38 i mogło celebrować brązowy medal MP.